V Kranju bodo v trajnostno strategijo vključili tudi mnenja občanov

V Mestni občini Kranj pripravljajo nadgradnjo trajnostne urbane strategije. Zaradi vključitve Kranja v misijo 100 podnebno nevtralnih in pametnih mest pripravljajo tudi akcijski načrt za podnebno nevtralnost in program varstva okolja. Pri pripravi dokumentov bodo upoštevali mnenja občanov, med katerimi bodo opravili anketo.

V Kranju bodo v trajnostno strategijo vključili tudi mnenja občanov

Kot so danes sporočili z Mestne občine Kranj, je občina trajnostno urbano strategijo do leta 2030 sprejela leta 2016. V skladu z njo je ob pomoči evropskih sredstev širila komunalno in kolesarsko infrastrukturo, prenavljala opuščene javne objekte in vlagala v okolju prijazen mestni promet, lokalno oskrbo, zeleni turizem ter digitalizacijo v mestu in na podeželju. Prejela je tudi priznanje za najbolj e-mobilnostno občino v Sloveniji in nagrado evropske turistične destinacije odličnosti.

"S spremenjenimi globalnimi okoliščinami in z vstopom v novo finančno obdobje EU pa so pred občino še večji izzivi, ki zahtevajo določene prilagoditve dosedanje strategije. Podnebne spremembe in posledice, ki jih čutimo tudi v lokalnem okolju, postajajo del našega vsakdana in zahtevajo ukrepanje na vseh ravneh," so sporočili iz mestne uprave.

K ukrepanju kranjsko mestno občino še dodatno zavezuje vključenost v misijo stotih evropskih podnebno nevtralnih in pametnih mest, ki bodo do leta 2030 poskušala doseči ogljično nevtralnost. Tako bodo v kranjski občini pripravili tudi akcijski načrt za podnebno nevtralnost in občinski program varstva okolja, s katerimi bodo iskali rešitve za znižanje emisij in dvig kakovosti življenja.

K sodelovanju, da podajo oceno trenutnega stanja in začrtanega razvoja Kranja ter predloge, kako izboljšati kakovost bivanja ter zmanjšati okoljski odtis, vabijo tudi občane. Ti lahko rešijo spletno anketo na spletni strani občine ali pa tiskani izvod vprašalnika, ki je na voljo na občini, v mestni knjižnici in v Layerjevi hiši. Odzive bodo na občini sprejemali do 15. maja in jih uporabili kot eno pomembnih podlag za pripravo prej omenjenih razvojnih dokumentov.

"Naša najpomembnejša naloga je, da tudi na lokalni ravni z različnimi ukrepi pristopimo k zmanjševanju onesnaževanja in vodimo mesto na način, da dosežemo ravnovesje med izpusti toplogrednih plinov in zajemanjem ogljika prek gozdov," je izpostavil kranjski župan Matjaž Rakovec ter dodal, da želijo k podnebno in okoljskemu še bolj vzdržnemu ravnanju spodbuditi celotno mesto, tako javne službe kot gospodarstvo in prebivalce.

Uredništvo:
urednistvo@adriainfo.si

 

Vesti

Vse vesti
0