V Škofji Loki projekt za spodbujanje prihoda zaposlenih na delo na trajnosten način

Občina Škofja Loka je skupaj z razvojno agencijo, Inštitutom za politike prostora, komisijo Alp Cipro ter podjetji Knauf Insulation, LTH Castings in Sibo G pripravila projekt za spodbujanje zaposlenih, da bi na delo prihajali na trajnosten način.

V Škofji Loki projekt za spodbujanje prihoda zaposlenih na delo na trajnosten način

1,14 milijona evrov vreden projekt bo financiran iz norveškega finančnega mehanizma.

Kot so sporočili z Občine Škofja Loka, ki je vodilni partner projekta, lahko raznoliko partnerstvo med javnim sektorjem, gospodarstvom, razvojno agencijo in različnimi strokovnjaki s področja trajnostne mobilnosti ter želje po spremembi obstoječega stanja Škofjo Loko pripeljejo med najboljše slovenske zgodbe s področja trajnostne mobilnosti.

Občina bo v okviru projekta med drugim zgradila 300-metrski manjkajoči del dvosmerne kolesarske steze in pločnik z drevoredom na vzhodnem robu Industrijske cone Trata ob južni dovozni cesti. Kolesarska steza, ki bo omogočila varno trajnostno mobilnost na tem območju, bo povezala industrijsko cono z bližnjim naseljem Godešič, vključila pa bo tudi povezavo do podjetja LTH Castings.

V okviru projekta bodo izdelani tudi mobilnostni načrti za omenjena tri podjetja v Industrijski coni Trata. Osnova mobilnostih načrtov se bo nanašala na celotno industrijsko območje Trata, medtem ko bo za vsako podjetje pripravljen tudi poseben in ločen mobilnostni načrt za izvedbo različnih ukrepov, ki bodo pospeševali uporabo kolesa za prihod na delo.

Poleg izgradnje manjkajočega odseka kolesarske povezave na vzhodnem robu Industrijske cone Trata bo projekt med drugim prinesel še postavitev treh kolesarnic za električna kolesa, nakup 60 električnih koles in postavitev treh polnilnic električnih koles s po štirimi priključki za vsako od podjetij.

Ob tem se bosta za vsako od treh podjetij ločeno izvajala pilotna ukrepa s področja promocije in organizacije. Nastal bo zbornik dobrih praks, pripravili in izvedli pa bodo tudi izobraževalni modul za mobilnostnega menedžerja v podjetju.

Projekt se bo izvajal do 30. aprila 2024 in bo vreden 1,14 milijona evrov. Ob pripadajoči slovenski udeležbi bo financiran s sredstvi norveškega finančnega mehanizma, ki predstavlja prispevek Norveške k blaženju podnebnih sprememb in prilagajanju nanje.

Uredništvo:
urednistvo@adriainfo.si

 

Vesti

Vse vesti
0