Ljubljana

Oblačno Humidity: 94%
10°C
SOBOTA
9°C / 20°C
NEDELJA
9°C / 21°C
PONEDELJEK
10°C / 22°C
TOREK
13°C / 17°C
SREDA
14°C / 20°C
ČETRTEK
13°C / 21°C
PETEK
15°C / 17°C

Zaradi nadgradnje na mariborski onkologiji spremenjen režim dostopa

V Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor bo od torka veljal nov režim dostopa do stavbe oddelka za onkologijo, kjer so sredi junija začeli s pripravljalnimi deli za načrtovano nadgradnjo. Ta bo predvidoma veljal do konca gradbenih del, ki naj bi trajala dve leti, medtem pa naj bi bila oskrba bolnikov z rakom, kolikor bo mogoče, nemotena.

Zaradi nadgradnje na mariborski onkologiji spremenjen režim dostopa

Kot so pojasnili v UKC Maribor, bodo pacienti ter njihovi svojci oziroma spremljevalci do nadaljnjega za vstop in izstop v stavbo 15, kjer je onkološki oddelek, uporabljali vhod na južni strani stavbe in ne več vhod 15A, ob tem pa dodali, da oskrbe njihovih onkoloških bolnikov v času gradbenih del ne bodo prekinili.

Sicer pa bodo gradbena dela potekala po fazah. Najprej bodo potekala izven obstoječega objekta, temu bosta sledili finalizacije prostorov in določene predelave znotraj obstoječega objekta. Kot so pred časom pojasnili za STA, bodo dela usklajevali z delovnim procesom na objektu, tako da bi bile motnje čim manjše.

Med gradnjo bo zaradi tresljajev izziv predvsem izvajanje radioterapije, pri kateri uporabljajo občutljive aparature, zato bo delo po potrebi potekalo tudi v obliki podaljšanih delovnih dni ali ob koncih tedna. Dodatno pomoč so jim ponudili tudi na Onkološkem inštitutu Ljubljana, kamor že zdaj odhaja del bolnikov.

Zdajšnje prostore oddelka za onkologijo, ki so jih odprli konec leta 2015, bodo z nadgradnjo treh nadstropij in prizidkom razširili za skoraj 9000 kvadratnih metrov. Posteljne zmogljivosti v objektu bodo z zdajšnjih deset povečali na 50.

Ob koncu del bosta v isti stavbi tudi oddelek za hematologijo in oddelek za nuklearno medicino, s čimer bodo vsi onkološki bolniki pod eno streho. Urejeni bodo tudi prostori za paliativno obravnavo.

Investicija je ocenjena na 57 milijonov evrov, ob tem bodo potrebovali okoli sto novih medicinskih sester ter nekaj dodatnih zdravnikov. Na mariborsko onkologijo dnevno prihaja okoli 160 bolnikov, po nadgradnji pa bi lahko številko celo podvojili, so dodali.

Uredništvo:
urednistvo@adriainfo.si

 

Vesti

Vse vesti
0