23°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Belec z Apoelom brez konferenčne lige

Nogometaši ciprskega Apoela s slovenskim vratarjem Vidom Belcem so na povratni tekmi 4. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo premagali švedski Djurgarden s 3:2 (2:0). Vseeno se poslavljajo od tega tekmovanja, saj so Švedi prvo tekmo doma dobili s 3:0.

Ciprčani so tekmo odlično odprli in že v 7. minuti je Hrvat Anton Maglica poskrbel za vodstvo, Nemec Dani Blum je v 23. povišal na 2:0.

Švedi so lažje zadihali v drugem delu, ko je v 68. minuti zadel Elias Anderson. A veselje je bilo kratko, saj je Brazilec Marquinhos le šest minut kasneje spet povišal na +2. Upanje je trajalo vse do sodnikovega podaljška, ko je Belec moral še drugič po žogo v svojo mrežo. Strelec je bil Joel Asoro.

Švedi zdaj čakajo na nasprotnike v konferenčni ligi, ki jih bo v petek v Istanbulu razkril žreb.