Oblačno Humidity: 62%
21°C
13°C / 14°C

Nogometaši Mure so premagali Domžale z 1:0

Nogometaši Domžal so končali svojo zmagovito serijo. Po štirih zaporednih zmagah so igrišče v Murski Soboti zapustili sklonjenih glav, tekmecem so morali po porazu z 0:1 spet prepustiti šesto mesto na prvenstveni lestvici. Statistični podatki so bili sicer na strani Domžalčanov, ki pa prvič na gostovanjih letošnje sezone niso dosegli gola.

Za to so sicer imeli priložnosti. Vprašanje, kako bi se tekma končala, če bi Nik Perc v 16. minuti bolje streljal, potem ko mu je žogo v prazen prostor podal Mario Krstovski. Mladi Domžalčan je sam pritekel pred vratarja Florijana Raduho, ki je na golu zamenjal poškodovanega Klemna Mihelaka, a izgubil medsebojni dvoboj.

Na drugi strani podobne priložnosti v 36. minuti ni zamudil Žan Trontelj. Filippo Tripi mu je podal idealno žogo v globino, desni bočni igralec Mure je po desni strani stekel pred vratarja Gašperja Tratnika in mu med nogami poslal žogo v mrežo.

Perc je imel v prvem delu še eno priložnost, a mu je domačo obramba strel blokirala, podobno kot na drugi strani domžalska obramba poskus Timoteja Brkića, nenatančen pa je bil tudi Nikola Jovičević.

Perčevo neučinkovito vlogo je pri Domžalčanih v drugem delu prevzel Krstovski. Najprej mu je v 57. strel ubranil Raduha, 12 minut pozneje pa po podaji Jošta Piška pred vratarjem zgrešil žogo. Mura tega ni znala kaznovati, kar nekajkrat je prišla v kazenski prostor, a je zmanjkala zadnja podaja ali pa natančnejši strel. Najlepšo priložnost je zapravil Dardan Shabanhaxhaj, ki se je v 85. minuti tudi sam znašel pred Tratnikom, poslal žogo prek njega, a tudi prek prečke. Nekaj minut pred tem poti žogi v mrežo ni našel niti Jovičević.

Domžale bodo v naslednjem krogu gostile Bravo, Mura bo gostovala v Celju.

* Stadion Fazanerija, gledalcev 800, sodniki: Antič, Pospeh, Šprah.
* Strelec: 1:0 Trontelj (36.).
* Mura: Raduha, Trontelj, Proleta, Morris, Ščernjavič, Tripi, Maruško, Shabanhaxhaj (od 90. Dobrovoljc), Cottrell (od 46. Maroša), Brkić (od 75. Kurtović), Jovičević (od 70. Turudija).
* Domžale: Tratnik, Mutavčić (od 90. Kolobarić), Hempt, Ofenbacher, Bobarić (od 63. Đapo), Markuš, Perc (od 63. Biggs), Topalović (od 70. Tolić), Pišek, Šturm, Krstovski.
* Rumeni kartoni: Ščernjavić, Brkić, Tripi, Šarić (na klopi), Turudija; Mutavčić, Markuš.