Oblačno Humidity: 89%
14°C

Po petem kolu Prve lige Telemach

Pretekli konec tedna se je zaključil že 5. krog lige Telemach. V odigranih petih tekmah smo videli kar 21 zadetkov, s tem pa kar štiri zmage gostov in pa en sam neodločen izid.

Za uvod v kolo sta že v petek poskrbeli ekipi Brava in Kopra. V Šiški smo videli zanimiv obračun in pa zmago gostov. Svojo premoč so potrdili kar s tremi žogami v mreži Šiškarjev. Domačim kljub poizkusom ni uspelo zadeti.

Sobotno popoldne sta otvorili ekipi Mure in Radomelj. Muraši z dobro popotnico treh točk iz preteklega kola, Mlinarji še brez ene same. Tekma je nakazala, da se slednji niso prišli predat, saj so tekmo začeli dobro in že ob polčasu vodili z dvema zadetkoma prednosti. Prekmurcem, brez glavnega trenerja na čelu, skozi srečanje ni uspelo zadeti. Gostje so tako slavili z 0:2 in prišli do prvih treh točk v tej sezoni.

Na večerni tekmi smo videli pravo dramo in pa točo zadetkov. Vsega skupaj kar devet. Aluminij in Olimpija sta se pomerila v Kidričevem, kjer napetosti ni manjkalo. Povedli so domači, a so gostje kmalu odgovorili. Zadetki so si nato sledili na obeh straneh. Ko je že kazalo, da imajo Šumarji zmago v svojih rokah, so Ljubljančani izenačili. Nato pa je v 87. minuti na sceno stopil Nukić in zmajem zagotovil zmago s 4:5.

V Krškem sta se udarili ekipi Rogaške in Maribora. Prav zaradi prenove igrišča, se v Rogaški še ne more igrati. Videli smo tekmo, kjer je Maribor narekoval tempo in praktično že imel skoraj vse v svojih rokah. Z dvema zadetkoma prednosti so tekmo peljali proti koncu. Novinci v ligi vsekakor niso bili slab nasprotnik. Do konca srečanja se niso predajali, kar se jim je tudi izplačalo. Z dvema žogama v mreži Štajercev se je proslavil Pavlović in domačim priigral prvo točko v ligi.

Na derbiju kola smo gledali srečanje Domžal in Celja. Začetni pritisk domačih je nakazal željo kontrolirati samo tekmo, vendar pa je kakovost gostujoče ekipe kmalu prišla v ospredje. Grofje so prevzeli kontrolo in že ob polčasu vodili z zadetkom prednosti. V drugem delu so vodstvo povišali še za en zadetek. Častni gol za domače je dosegel Repas ob koncu srečanja.

Na lestvici vodi Celje, sledita Maribor in pa nato Olimpija. Na začelju je Rogaška z eno samo osvojeno točko.. kolo se nadaljuje v petek 25. 8. 2023