13°C / 18°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Danci Avstrijcem prizadejali poraz na domačem stadionu

Danci imajo po dveh krogih lige narodov stoodstotni izkupiček. V gosteh na stadionu Ernst Happel na Dunaju so z 2:1 premagali domačo zasedbo Avstrije, ki je bila v prvem krogu kar s 3:0 boljša od svetovnih podprvakov Hrvatov. Začetek teme je bil zaradi izpada električne energije preložen za uro in pol.

Izid pomeni, da je Danska na vrhu skupine A1 s šestimi točkami po dveh tekmah.

Avstrija je imela sicer uvodno prevlado na igrišču, a je bila Danska tista, ki je prva povedla, ko je domačega vratarja v 28. minuti ukanil vezist Tottenhama Pierre-Emile Hojbjerg.

Gosti so minimalno prednost držali vse do 67. minute, ko je član Wolfsburga Xaver Schlager po podaji Marka Arnautovića dosegel gol za izenačenje. Arnautović je sicer odigral svojo 100. tekmo v dresu avstrijske reprezentance.

Drugo zmago v gosteh na začetku letošnje lige narodov je Danski v 84. minuti priboril branilec Udineseja Jens Stryger Larsen.

Avstrija je po zaslugi zmage v Osijeku na drugem mestu s tremi točkami, Francija in Hrvaška imata po remiju na Poljudu (1:1) vsaka po eno točko.