Oblačno Humidity: 84%
17°C
13°C / 14°C

Danci uspešni, Angleži ne povsem

Prijateljski tekmi sta danes odigrali dve reprezentanci, s katerima se bodo nogometaši Slovenije pomerila na junijskem evropskem prvenstvu. Danska ni imela pretirano težkega tekmeca, Ferske otoke je premagala z 2:0, nekaj manj uspešni pa so bili Angleži, ki so doma z Belgijo remizirali.

Izid v Londonu je bil 2:2, potem ko je v peti minuti sodnikovega podaljška domačim izenačenje zagotovil Jude Bellingham. Po prvem polčasu so z 2:1 vodili Belgijci, za Belgijce je oba dosegel Youri Tielemans, za Angleže je bil z enajstmetrovke natančen Ivan Toney.

Za Dance, ki tekme niso začeli v najmočnejši postavi, sta gola dosegla Pierre-Emile Hoejbjerg v prvem in Mohamed Daramy v drugem.

Dejavni so bili tudi tekmeci Slovencev v ligi narodov. Od teh so najbolj navdušili Avstrijci, ki so doma Turke premagali kar s 6:1, dva gola je dosegel Michael Gregoritsch.

Norveška je doma remizirala s Slovaško, gol za njeno vodstvo je dosegel Alexander Soerloth, pri izidu 1:0 je zvezdnik Erling Haaland zapravil najstrožjo kazen, za kar je sledila kazen. Kazahstan je na gostovanju z 1:2 izgubil proti Luksemburgu.

Armenci, ki bodo tekmeci Slovenije na prijateljski, so z 1:2 izgubili na Češkem.

Na sporedu je bilo tudi nekaj tradicionalnih dvobojev tekmecev svetovnega vrha. Tako je Nemčija po preobratu z 2:1 ugnala Nizozemsko, Francija pa je s 3:2 premagala Čile.