Nekaj oblačnosti Humidity: 90%
14°C

Gostiteljica Slonokoščena obala za četrtfinale izločila branilce naslova

Slonokoščena obala, gostiteljica afriškega nogometnega prvenstva, je v osmini finala po enajstmetrovkah premagala branilce naslova iz Senegala s 5:4, redni del tekme se je končal z 1:1, in se uvrstila v četrtfinale. Zelenortski otoki so bili pred tem boljši od Mavretanije z 1:0.

Slavje na ulicah po zmagi

Četrtfinale so si pred tema tekmama že zagotovila tudi reprezentance Nigerije, Angole, DR Konga in Gvineje.

Gostitelji prvenstva so se komajda prebili v nadaljevanje, saj so v skupinskem delu od dveh porazih le enkrat zmagali. Zato je bil odstavljen selektor Jean-Louis Gasset, začasno ga je nadomestil Emerse Fae.

Senegal je bil prepričljiv doslej, tri zmage je v skupini zabeležil z razliko v zadetkih 8:1. Videti je bilo, da bo tako tudi nadaljeval, ko je proti Slonokoščeni obali v Yamoussoukri povedel že v četrti minuti.

Uspešen je bil Habiba Dialla. Tudi v nadaljevanju je prevladoval, a lepih priložnosti niso izkoristili Sadio Mane, Ismail Jakobs in Dialla. Kazen je sledila ob koncu, ko je v 88. minuti Franck Kessie izenačil iz enajstmetrovke, ki je bila dosojena po posredovanju Vara.

Potem ni bilo več golov, v izvajanju kazenskih strelov pa je odločil zgrešen strel Mousse Niakhate v tretji seriji, ko je branilec Nottingham Foresta zadel okvir vrat. Vseh ostalih devet izvajalcev je bilo uspešnih, peti gol za domače je ponovno zadel Kessie.

Zelenortski otoki so Mavretanijo premagali z zadetkom v 88. minuti, ko je bil z enajstmetrovke natančen Ryan Mendes.