Oblačno Humidity: 84%
17°C
13°C / 14°C

Kadeti in mladinci zabeležili poraz proti Španiji in Avstriji

Slovenski kadeti in mladinci se v okviru elitnega kroga kvalifikacijskega turnirja borijo za uvrstitev na evropska prvenstva. Mladinska reprezentanca se v skupini 1 za uvrstitev bori z Španijo, Kosovom in Avstriji. Kadetska izbrana vrsta pa se nahaja v skupini 7, kjer so še Španija, Avstrija in Norveška. Obe reprezentanci bosta elitni krog zaključili v torek, kjer se bosta pomerili proti mladincem iz Kosova, ter kadetom iz Norveške.

Slovenija U19 – Avstrija U19 0:2
Mladinska reprezentanca Slovenije se je v Lendavi na drugem srečanju elitnega kroga kvalifikacijskega turnirja za EP 2024 pomerila z Avstrijo.

V prvem polčasu so gledalci spremljali izenačeno igro med obema tekmecema, so pa Avstrijci bili tisti, ki so povedli v 31. minuti tekme. Po izgubljeni žogi na sredini igrišča je do nje prišel Micheler, ki je nato z lepo podajo našel Trummerja, ta pa je uspešno premagal slovenskega vratarja Štrasbergerja in povedel Avstrijo v vodstvo. Slovenci niso obupali in so začeli pritiskati na vrata Avstrije. Z lepo napadalno igro so si priigrali kar tri odlične priložnosti za zadetek, ki pa so žal ostale neizkoriščene. Kojić je v 58. minuti zadel okvir vrat, v 71. je Lorbek že preigral vratarja Avstrije in potem iz težkega položaja zadel zunanji del mreže, v 79. pa je Jakupović streljal preko vrat. Slovenija je napadala, Avstrija pa je prišla do novega zadetka. Po lepi podaji soigralca v prostor je do žoge prišel strelec prvega zadetka Trummer, ki je premagal Štrasbergerja in postavil končnih 0:2 v korist Avstrijcev.

Mladince zadnji obračun elitnega kroga čaka v torek, ko se bodo za uvrstitev na evropsko prvenstvo pomerili z Kosovom.

Selektor mladinske izbrane vrste Mišo Brečko je po tekmi dejal: ”Slab prvi polčas, boljši drugi. Imeli smo precej neizkoriščenih priložnosti. Drugo mesto je še v igri in naredili bomo vse, da se uvrstimo na zaključni turnir.”

Slovenija U17 – Španija U17 0:5
Kadetska reprezentanca Slovenije se je v Avstriji na drugi tekmi elitnega kroga kvalifikacij za EP 2024 pomerila proti kadetski reprezentanci Španije.

Španci so povedli že v 2. minuti tekme, ko je po nesporazumu v obrambi Slovenije do žoge prišel napadalec Daniel Yanez, in zadel za vodstvo Španije. V 8. minuti tekme je Španija svojo vodstvo podvojila z golom Osazuwe, Yanez pa je svoj drugi gol in španskega tretjega dosegel že v 12. minuti tekme, ko je lepo prodrl v osrčje obrambe Slovenije in nato z lepim udarcem z roba kazenskega prostora premagal vratarja Žnuderla. Nato sta v 23. in 60. minuti sledila še dva zadetka Osazuwe, s čimer je dosegel tudi hat-trick.

Kadeti bodo prvo točke iskali v zadnjem krogu elitnih kvalifikacij, kjer se bodo pomerili z Norveško.

Po tekmi se je oglasil tudi selektor kadetske izbrane vrste Muamer Vugdlić, ki je povedal naslednje: ”Razlika v kvaliteti je ogromna, kar dokazuje rezultat. Žal sem nam je vse porušilo že po prvih desetih minutah in za tem je bilo težko igrati. Fantom čestitam, da so dali vse od sebe. Sedaj se je potrebno osredotočiti na zadnjo tekmo.”