11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Mlajše slovenske reprezentance v polnem pogonu

Mlajše slovenske reprezentance se borijo za uvrstitev na evropsko prvenstvo. Dekliška kadetska reprezentanca je osvojila 7 točk na treh tekmah v Bolgariji in je zdaj v pričakovanju, ali se bo kot najboljša drugouvrščena reprezentanca uvrstila v Ligo A. Fantovska kadetska reprezentanca, se je v elitnem krogu kvalifikacij za EP pomerila z Avstrijo, mladinci pa so se v Lendavi pomerili proti močnim Špancem.

Slovenija U17 (Dekleta)
Dekliška kadetska reprezentanca je v Bolgariji odigrala vse tri tekme za kvalifikacije za EP 2024, igrala pa je v Ligi B, natančneje v skupini 2, ki je sestavljena iz Slovenije, Moldavije, Azerbajdžana in Bolgarije. Na prvem srečanju je s kar 6:0 zmagala Moldavijo, nato je s 4:0 bila boljša od Azerbajdžana, na zadnjem odločilnem srečanju pa je remizirala proti Bolgariji.

Bolgarija je po odigranih treh srečanjih osvojila 7 točk, enako kot Slovenija, a so Bolgarke osvojile prvo mesto v skupini zaradi boljše gol razlike. Varovanke Anje Milenkovič zdaj čakajo na razplet ostalih skupin in upajo, da se bodo uvrstile v najmočnejšo Ligo A kot najboljša drugouvrščena reprezentanca.

Slovenija U17 – Avstrija U17
Kadetska reprezentanca Slovenije se je na uvodni tekmi elitnega kroga kvalifikacij za EP 2024 pomerila proti kadetski reprezentanci Avstrije.

Tekmo so boljše začeli Slovenci, saj so v 14. minuti tekme imeli odlično priložnost za zadetek, a je vratar Avstrije ubranil strel Pejičića. Avstrijci so povedli v 30. minuti, ko je Slovenija izgubila žogo na sredini igrišča in je do nje prišel Hangl, ki je nato z lepim udarcem v zgornji levi kot vratarja dosegel zadetek. V 62. minuti pa je Avstrija prišla do svojega drugega zadetka. Lep napad po desni strani je dobro zaključil Adejeneghure, ki je postavil tudi končnih 0:2 v korist Avstrije.

Kadeti bodo prvo zmago iskali v soboto, ko se bodo ob 18.00 pomerili s Španijo.

Španija U19 – Slovenija U19
Varovanci Miša Brečka so se tako kot kadeti uvrstili v elitni krog kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo, na uvodni tekmi pa so se v Lendavi pomerili proti Španiji.

Že v 12. minuti tekme bi lahko Slovenija povedla, ko je po podaji s prostega strela streljal Malić, a se je izkazal vratar Gonzales. So pa v 20. minuti bili uspešnejši, saj je po lepi kombinaciji na levi strani Benkić zaposlil Mačka, ta pa je z glavo zadel za vodstvo Slovenije. V drugem polčasu so Španci začeli zelo napadalno igro, ki so jo z zadetkom kronali v 64. minuti tekme, ko je se je Belaid po izvajanju kota svojega soigralca najboljše znašel pred golom, in odbito žogo poslal v mrežo. Španci so imeli odlične priložnosti za zadetek v 84. in 88. minuti tekme, a jim je vodstvo najprej z odlično obrambo preprečil slovenski vratar Štrasberger, nato pa še vratnica. Slovenci bi lahko celo osvojili tri točke v 93. minuti tekme, a je Jakupović po udarcu z glavo zadel zgornji del mreže španskega gola.

Mladince nova tekma čaka v soboto, ko se bodo ob 16.00 v Lendavi pomerili proti Avstriji.