16°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Nizozemci v končnici do druge zmage, Belgijci ponižali Poljake

Nizozemska nogometna reprezentanca je po zanesljivi zmagi na prvi tekmi v skupini 4 proti Belgiji s 4:1 danes v Cardiffu po razburljivi končnici le strla odpor Walesa in zmagala z 2:1, medtem ko se je Belgija v Bruslju poigrala s Poljsko in visoko slavila s 6:1.

Na mestnem stadionu v valižanski prestolnici so Nizozemci v izdihljajih tekme osvojili tri točke. Izbrance 70-letnega Louisa van Gaala je v vodstvo popeljal soigralec Josipa Iličića pri italijanski Atalanti, Teun Koopmeiners, ki je zadel v 50. minuti. V drugi minuti sodnikovega podaljša je za Valižane izenačil Rhys Norrington-Davies, zmago pa je gostom dve minuti kasneje "prinesel" Wout Weghorst.

"Rdeči vragi" iz Belgije so na stadionu kralja Baudouina po polomu proti tulipanom dosegli prvo zmago. Začeli so silovito in si priigrali nekaj lepih priložnosti, v 28. minuti pa doživeli hladno prho, potem ko je poljski stroj za gole Robert Lewandowski zadel za 1:0.

Varovanci španskega strokovnjaka na belgijski klopi Roberta Martineza so se v nadaljevanju le zbrali in uprizorili preobrat. V končnici prvega polčasa je izenačil Axel Witsel, v drugem polčasu pa so usodo gostov zapečatili Kevin De Bruyne (59.), Leandro Trossard (73., 80.), Leander Dendoncker (83.) in Lois Openda (93.).

V tej skupini vodi Nizozemska s šestimi točkami, Belgija in Poljska jih imata po tri, Wales pa je brez njih.

V ligi B sta bili prav tako na sporedu dve tekmi. Ukrajina je po nedavnem spodrsljaju proti Walesu na zadnji stopnici za nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu v Katarju v gosteh ukanila Irsko z 1:0. Mož odločitve je bil Viktor Cigankov, edini gol na tekmi je dosegel v 48. minuti. Škotska je ukanila Armenijo z 2:0, za domačo reprezentanco sta med 28. in 40. minuto zadela Anthony Ralston in Scott McKenna.

V četrtek bodo že na sporedu tekme tretjega kroga, na veliko sceno bodo stopili tudi slovenski nogometaši. Po domačem porazu proti Švedski z 0:2 in gostujočem proti Srbiji z 1:4 se bodo v odsotnosti selektorja Matjaža Keka v Oslu pomerili z vodilnimi Norvežani, ki so uvodoma v Beogradu na kolena položili Srbe z 1:0, na drugem dvoboju v Solni pa še Švede z 2:1. Vse tri gole je za Norvežane dosegel prvi zvezdnik Erling Haaland.