13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

Al-Ain zmagal v azijski ligi prvakov

Ekipa Al-Aina iz Združenih arabskih emiratov je zmagala v azijski nogometni ligi prvakov. V finalu je na drugi tekmi premagala japonsko ekipo Yokohama F-Marinos s 5:1. Al-Ain, ki je na prvi tekmi na Japonskem izgubil z 1:2, je naslov osvojil drugič v svoji zgodovini.

Za Al-Ain so zadetke dosegli Maročan Soufiane Rahimi (8. in 67.), Paragvajec Kaku (33., 11-m.) in Kodjo Laba iz Toga v prvi in peti minuti sodnikovega dodatka drugega polčasa. Brazilec Yan (40.) je dosegel edini gol za Yokohamo. Japonci so drugi polčas igrali z deseterico po izključitvi vratarja Williama Poppa tik pred odmorom.

Najuspešnejši klub Združenih arabskih emiratov, Al-Ain, vodi nekdanji argentinski reprezentant Hernan Crespo. Leta 2003 je osvojil prvo azijsko ligo prvakov v prenovljeni obliki, v letih 2005 in 2016 pa je bil podprvak.

Yokohama, njen trener je Harry Kewell, nekdanji avstralski reprezentant, ni postala četrti japonski zmagovalec tekmovanja po Gamba Osaki, Kashimi Antlers in trojnem zmagovalcu Urawe Red Diamonds.

Crespo in Kewell sta bila tekmeca v finalu evropske lige prvakov leta 2005, ki ga je po enajstmetrovkah dobil Liverpool proti Milanu.