13°C / 17°C
14°C / 20°C
13°C / 21°C

Andrich podaljšal pogodbo z Bayerjem do leta 2028

Nemški nogometni reprezentant Robert Andrich je podaljšal pogodbo z aktualnim nemškim prvakom Bayerjem iz Leverkusna do leta 2028. Vezist je k lekarnarjem prišel leta 2021 iz moštva Union Berlin, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

"Doživljam najlepše in najuspešnejše obdobje v svoji karieri. Navkljub izjemni lanski sezoni, je znotraj ekipe še vedno čutiti veliko motivacije po novih odmevnih dosežkih," je dejal Andrich. Dodal je še, da je bil prihod v Leverkusen zanj zagotovo prava odločitev.

Športni direktor Bayerja Simon Rolfes je ob tem dejal, da Andricha vidi kot enega izmed osrednjih stebrov moštva, pri čemer je posebej pohvalil njegove predstave na mednarodni ravni.

Andrich je za Bayer doslej odigral 116 tekem in dosegel 18 golov. Za nemško reprezentanco je debitiral lanskega novembra in zanjo igral tudi na letošnjem domačem evropskem prvenstvu.

Bayer je lansko sezono osvojil prvi naslov nemškega prvaka in ob tem postal prvo moštvo, ki ni izgubilo nobene tekme v prvenstvu. Naslovu državnega prvaka je nato dodal še lovoriko pokalnega zmagovalca.

Bayer bo novo sezono bo začel v soboto, ko bo v superpokalu gostil Stuttgart.