12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Arsenal napolnil mrežo mestnih tekmecev

Nogometaši Arsenala so v 24. krogu angleškega prvenstva na gostovanju dobro napolnili mrežo mestnega tekmeca West Hama. Zmagali so kar s 6:0 in le en gol jim je zmanjkal, da bi na drugem mestu lestvice prehiteli Manchester City. Z njim so se izenačili tudi po razliki med danimi prejetimi goli, City je pred njim le zaradi več doseženih zadetkov.

Oba za vodilnim Liverpoolom zaostajata dve točki.

Topničarji so sicer potrebovali nekaj časa, da so prvič zadeli, a nato vprašanje zmagovalca rešili v 15 minutah. V 31. minuti je prvi gol z glavo dosegel William Saliba, nato pa so gosti do odmora še trikrat zatresli mrežo. Bukayo Saka je uspešno izvedel enajstmetrovko, Leandro Trossard je poskrbel za 8.000 gol Arsenala v premier ligi, med strelce se je vpisal tudi Gabriel Magalhaes.

Številni navijači West Hama so že med polčasom zapustili stadion, gostujoči pa so se v drugem polčasu veselili še dveh golov. Svojega drugega je dosegel Saka, svojemu nekdanjemu klubu pa je s strelom od daleč gol zabil še Declan Rice. Arsenal se je tako tekmecu na najboljši možni način oddolžil za poraz na prvi medsebojni tekmi.

Za poraz na prvi medsebojni tekmi pa se Manchester Unitedu ni uspela maščevati Aston Villa. United je bil boljši tudi v Birminghamu, in sicer z 2:1. S tem je potrdil, da je izšel iz krize in dokazal, da se ni predal v boju za uvrstitev na četrto mesto, ki vodi v ligo prvakov. Za njim - trenutno je na njem Tottenham - zdaj zaostaja še vsega šest točk. Hkrati je tokratnemu tekmecu, ki ima iste cilje in ima pred njim na petem mestu še vedno pet točk prednosti, zadal boleč udarec.

Goste je s svojim 11. golom v sezoni v 17. minuti v vodstvo popeljal Rasmus Hoejlund, ki je zadel že na prvem medsebojnem obračunu, ko je odločil tekmo. Izid 0:1 je bil tudi ob polčasu, v 67. minuti je izenačil Douglas Luiz, za rešitelja Uniteda pa se je spet izkazal rezervist Scott McTominay, ki je končni izid postavil s strelom z glavo po podaji Dioga Dalota v 86. minuti.

Za goste je bila to tretja zaporedna zmaga in četrta tekma, na kateri niso izgubili. Za to je zaslužen tudi vratar Andre Onana, ki je imel v Birminghamu veliko dela, domači nogometaši so po njegovi zaslugi namreč zapravili kar nekaj lepih priložnosti, posebno v obdobju, ko je zaostajala z 0:1.