13°C / 20°C
11°C / 19°C
6°C / 12°C

Arsenal še na tretji zaporedni tekmi brez zmage

Nogometaši Arsenala nadaljujejo niz slabših rezultatov v zadnjem obdobju. V 20. krogu angleškega prvenstva so namreč izgubili v gosteh proti Fulhamu z 1:2, kar je bila za varovance Mikela Artete še tretja zaporedna ligaška tekma brez zmage. Tottenham je na edini preostali današnji tekmi s 3:1 premagal Bournemouth.

Arsenal je proti mestnemu tekmecu Fulhamu bolje začel dvoboj in že po petih minutah povedel, zadel je Bukayo Saka. Danes dokaj nenevarni topničarji so po slabe pol ure zapravili vodstvo. Za izenačenje je v 29. minuti poskrbel Raul Jimenez.

Domači so tudi v drugem delu kljubovali uglednejšim gostom in v 60. minuti povedli, ko je zadel Bobby De Cordova-Reid. Čeprav je imel Arsenal ob koncu dvoboja žogo več v svojih nogah, je bil bližje zadetku Fulham. Andreas Pereyra je iz prostega strela v 88. minuti zadel celo prečko.

Topničarji so bili še za božič na vrhu lestvice, leto 2024 pa bodo pričakali na četrtem mestu s 40 točkami. Toliko jih ima tudi tretji Manchester City (tekma manj). Dve točki več sta zbrala prvi Liverpool (tekma manj) in druga Aston Villa.

Četverici z 39 točkami sledi Tottenham, ki je na današnji drugi silvestrski tekmi doma s 3:1 premagal Bournemouth. Čeprav so si gosti priigrali kar nekaj lepih priložnosti, so bili bolj učinkoviti domačini.

V 9. minuti je zadel Pape Sarr, ki je moral nato po dobre pol ure poškodovan z igrišča. V drugem polčasu sta na 3:0 povišala Son Heung-min v 72. ter Richarlison v 80. minuti. Končni izid je postavil rezervist Alex Scott v 84. minuti, sodniki iz sobe za Var pa so v 11. minuti sodnikovega dodatka drugega polčasa razveljavili drugi Bournemouthov zadetek in preprečili dramatičen konec dvoboja.

Za konec 20. kroga bosta v ponedeljek in torek še tekmi Liverpool - Newcastle ter West Ham - Brighton.

Manchester City je v soboto z 2:0 ugnal Sheffield United, Aston Villa je bila s 3:2 boljša od Burnleyja, Chelsea s 3:2 od Lutona, Manchester United pa je v Nottinghamu izgubil proti Forestu z 1:2.