10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Arsenal še upa na naslov

Nogometaši londonskega Arsenala vsaj še nekaj časa ostajajo v igri za naslov angleškega prvaka. V 34. krogu so prekinili niz štirih tekem brez zmage, s 3:1 dobili londonski derbi proti Chelseaju in začasno prevzeli vodstvo na prvenstveni razpredelnici. Pred Manchester Cityjem, ki ima sicer dve tekmi manj, imajo dve točki prednosti.

Arsenal je zadnjo tekmo 34. kroga praktično rešil že v prvem polčasu. Po dveh golih Martina Odegaarda in enemu Gabriela Jesusa so že po 34 minutah igre proti ekipi, ki ne najde prave forme, vodili s 3:0. V drugem polčasu je Noni Madueke z golom v 65. minuti še dal nekaj upanja gostov, toda izid se ni več spremenil.

Topničarji lahko prvo mesto mesto spet izgubijo že v sredo, če City v zaostali tekmi 28. kroga doma premaga West Ham.