16°C / 22°C
7°C / 15°C
4°C / 15°C

Arsenal v izdihljajih do nove zmage

Vodilna ekipa angleškega nogometnega prvenstva Arsenal je v 15. krogu gostovala pri Lutonu. Topničarji so bili v boju z ekipo z obrobja Londona veliki favoriti, do zmage pa prišli šele v sodniškem dodatku, ko so zadeli za 4:3.

Arsenal je povedel v 20. minuti z golom Gabriela Martinellija, izenačil pa je Gabriel Osho pet minut pozneje. Gabriel Jesus je goste popeljal v vodstvo ob koncu prvega polčasa, a je Luton na začetku drugega poskrbel za preobrat po zadetkih Elijaha Adebaya in Rossa Barkleyja.

V 60. minuti je Jesus podal za zadetek Kaija Havertza za 3:3, v 97. pa je Martin Oedegaard podal za zmagoviti gol Declana Ricea. To pomeni, da bo Arsenal tudi po tem krogu na prvem mestu, saj ima trenutno pet točk prednosti pred Liverpoolom.

Na prvi današnji tekmi je Wolverhampton z 1:0 odpravil predzadnji Burnley, strelec je bil Hwang Hee-Chan, ki je vpisal svoj osmi zadetek sezone. Cityjev Erling Haaland je najboljši na strelski lestvici s 14 goli.

V sredo bodo tekme Brighton - Brentford, Crystal Palace - Bournemouth, Fulham - Nottingham Forest, Sheffield United - Liverpool, Aston Villa - Manchester City in Manchester United - Chelsea, v četrtek pa še Everton - Newcastle in Tottenham - West Ham.