15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Arsenal v sodniškem dodatku vendarle do zmage v Birminghamu

Nogometaši Arsenala so po treh tekmah brez zmage vendarle prekinili neuspešen niz. V 24. krogu so v Birminghamu domačo Aston Villo premagali s 4:2, pri tem pa so imeli veliko težav. Dvakrat so zaostajali, do prvega vodstva pa prišli v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je domači vratar Argentinec Emiliano Martinez dosegel avtogol.

Za Aston Villo sta gola dosegla Ollie Watkins in Philippe Coutinho, za Arsenal pa so se poleg nesrečnega Martineza med strelce vpisali Bukayo Saka, Oleksandr Zinčenko in Gabriel Martinelli, ki je gol dosegel v osmi minuti sodnikovega dodatka.

Vsaj za slabe tri ure je Arsenal spet prevzel vodstvo na prvenstveni razpredelnici, ki pa ga bo moral spet predati Manchester Cityju, če bo ta danes v gosteh premagal Nottingham Forest. Tekma se bo, kot še pet drugih, začela ob 16. uri.