Oblačno Humidity: 58%
21°C

Arsenal visoko ugnal Crystal Palace

Na Otoku se je danes nadaljeval 21. kola angleškega prvenstva, ki se bo po nekaj dneh premora zaključil s tekmami ta konec tedna. Nogometaši Arsenala so danes s 5:0 visoko nadigrali Crystal Palace in so zdaj po točkah na tretjem mestu izenačeni z Aston Villo.

Arsenal je dosegel 13. zmago v sezoni, zaradi boljše razlike med doseženimi in prejetimi zadetki pa zaseda tretje mesto pred Aston Villo. Obe ekipi imata po 43 točk, enako kot drugouvrščeni Manchester City, a ima tekmo manj. V vodstvu je s 45 Liverpool, ki bo tekmo tega kroga igral v nedeljo proti Bournemouthu.

Topničarji so danes povedli že po 11. minutah po zadetku Gabriela Magalhaesa. Po avtogolu Deana Hendersona v 37. minuti je bilo 2:0, po slabi uri igre pa je na 3:0 povišal Leandro Trossard. Piko na i je z dvema goloma v sodnikovem dodatku ob koncu dvoboja postavil Gabriel Martinelli.

Brentford pa je s 3:2 premagal Nottingham Forest in tako vpisal prvo zmago po 2. decembru. K njej je svoj delež z golom prispeval tudi Ivan Toney, ki je zadel s prostega strela in tako uspešno proslavil vrnitev po osemmesečni prepovedi igranja zaradi stavniških kršitev. Zmagoviti gol je sicer v 68. minuti prispeval Neal Maupay.

V nedeljo bo poleg dvoboja Bournemouth - Liverpool še tekma Sheffield United - West Ham, v ponedeljek pa še Brighton - Wolverhampton.

Preostalih pet tekem je bilo odigranih prejšnji konec tedna. Manchester City je s 3:2 ugnal Newcastle, Chelsea pa z 1:0 Fulham. Tekme Burnley - Luton, Everton - Aston Villa ter Manchester United - Tottenham niso ponudile zmagovalca.