11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Arsenal začasno na vrhu angleške lige

Nogometaši Arsenala so se vsaj začasno vrnili na vrh angleške nogometne lige. V 31. krogu so z 2:0 premagali Luton in na lestvici prehiteli Liverpool, ki bo tekmo tega kroga proti zadnjeuvrščenemu Sheffield Unitedu odigral v četrtek. Arsenal, ki ni navdušil, je oba gola dosegel v prvem polčasu, v katerem je sicer v okvir vrat sprožil le tri strele.

Najprej je mrežo zatresel Martin Odegaard, nato je Daiki Hashiok še avtogol, pred tem je veliko dela opravil Emile Smith-Rowe. Arsenal je zmaga devetič na zadnjih desetih tekmah, edinkrat, ko ni, je minuli vikend remiziral z Manchester Cityjem.

Ta je danes gostil letos za velike ekipe "strupeno" Aston Villo, ki se bori za uvrstitev v ligo prvakov. V Manchestru prav tako ni spustila hlače, a kakovost je bila vendar na strani čete Pepa Guardiole, ki si v boju za prvaka spodrsljaja ni smela privoščiti. Tokrat je zmagala 4:1, po prvem polčasu je vodila z goloma Rodrija in Phila Fodna v sodniškem dodatku.

Vmes je za Villo, ki je igrala brez najboljšega igralca Ollia Watkinsa, izenačil Jhon Duran. V drugem polčasu je Foden še dvakrat zadel v polno in postal junak tekme. City se je s tremi točkami na lestvici izenačil z Liverpoolom, za Arsenalom zaostaja točko. Aston Villa na četrtem mestu za prvim mestom s tekmo več zaostaja že devet točk, pred najbližjim zasledovalcem Tottenhamom, ki ima prav tako tekmo manj, pa ima dve točki prednosti.

Na tretji sredini tekmi sta se Brentford in Brighton razšla brez golov.

Poleg obračuna Liverpoola in Sheffield United, bo v četrtek še derbi med ekipama, ki jima v zadnjem času ne gre vse po načrtih, Chelseajem in Manchester Unitedom.