Oblačno Humidity: 60%
21°C

Arsenal zmagal v Nottinghamu, Newcastle boljši od Aston Ville

Nogometaši Arsenala so po zmagi v Nottinghamu z 2:1 in zavoljo poraza Aston Ville proti Newcastlu z 1:3 napredovali na drugo mesto, po sredini tekmi 22. kroga angleškega prvenstva med Manchester Cityjem in Burnleyjom pa lahko znova zdrsnejo na tretje. Na vrhu razpredelnice je z dvema točkama prednosti Liverpool, ki bo v sredo gostil Chelsea.

Topničarji so na City Groundu šele v drugem polčasu zlomili odpor Nottingham Foresta. V vodstvo jih je po strelu iz mrtvega kota v 65. minuti popeljal Brazilec Gabriel Jezus, sedem minut kasneje pa je po njegovi podaji zadel še Bukayo Saka.

Za gostitelje, ki so v končnici tekme in sodnikovem podaljšku močno pritisnili proti vratom Arsenala, je častni gol dosegel Nigerijec Taiwo Awoniyi v 89. minuti.

Newcastle je v Birminghamu premagal četrtouvrščeno Aston Villo s 3:1. Pot do zmage na Villa Parku je gostujoča zasedba tlakovala med 32. in 36. minuto, ko je dvakrat zadel švicarski obrambni igralec Fabian Schär. Zadnji gol za Newcastle je prispeval domači obrambni igralec iz Španije Alex Moreno v 52. minuti, končni izid 1:3 pa je postavil Ollie Watkins v 71. minuti.

Danes so bile še tri tekme. Lutton je vse dvome o zmagi nad Brightonom razrešil že v prvi polovici tekme, po vodstvu s 3:0 je na koncu zmagal s 4:0. Za zanesljivo zmago si največ zaslug lasti Elijah Adebayo, ki je dosegel "hat-trick", en gol je prispeval še Chiedozie Ogbene.

Crystal Palace je po hudem boju strl odpor Sheffielda. V prvem polčasu je za ekipo iz južnega dela Londona dvakrat zadel Eberechi Eze, za goste pa Čilenec Ben Brereton Diaz in James McAtee. Odločitev o zmagovalcu je padla v drugem polčasu, mož odločitve pa je bil Francoz Michael Olise v 67. minuti.

Fulham in Everton sta se na Craven Cottagu v Londonu razšla brez golov.

V sredo bo poleg Manchester Cityja, Burnleyja, Liverpoola in Chelseaja na sporedu še mestni derbi med Tottenhamom in Brentfordom. Krog se bo končal v četrtek s tekmama West Ham - Bournemouth in Wolverhampton - Manchester United.