Nekaj oblačnosti Humidity: 90%
14°C

Aston Villa in Tottenham povečala prednost pred Unitedom

Nogometaši Aston Ville in Tottenhama v angleškem prvenstvu nadaljujejo boj za četrto mesto, ki vodi v ligo prvakov. V 30. krogu sta obe ekipi zmagali, Villa je bila z goloma Mousse Diabyja in Ezrija Konse z 2:0 boljša od Wolverhaptona, Londončani pa so imeli več težav z Lutonom, ki se krčevito bori za obstanek.

V Londonu je po polčasu vodil z 1:0, v 51. minuti dosegel avtogol, v 86. minuti pa ostal še brez točke, zmago je gostiteljem zagotovil Son Heung-min. Aston Villa ima tako še naprej tri točke prednosti pred Tottenhamom, a tudi tekmo več.

Še za dve točki več kot pred 30. krogom pa za njima zaostaja Manchester United, na gostovanju pri Brentfordu je ostal brez zmage, izid je bil 1:1. Tekma je ponudila dramo, gosti so namreč povedli v šesti minuti sodnikovega dodatka, ko je v polno zadel Mason Mount. Toda njihovo vodstvo je trajalo le slabe tri minute, izenačil je Kristoffer Ajer.

Zelo pozno je brez točke ostal tudi Everton. Potem ko je z golom Beta v 86. minuti izenačil, je v sodniškem dodatku prejel drugi gol in se domov vrnil brez točk. Pokopal ga je avtogol Seamusa Colemana.

Sedem zadetkov je padlo na tekmi med Newcastlom in West Hamom, domači so zmagali s 4:3, zmago pa so si zagotovili v zadnjih minutah tekme. Potem ko so do 77. minute zaostajali z 1:3, so do konca napravili zasuk, junak preobrata je bil rezervist Harvey Barnes, ki je v 83. minuti izenačil, v 90. pa postavil končni izid.

Z goli bogat je bil tudi zaključek tekme med Sheffield Unitedom in Fulhamom, tekma se je končala z izidom 3:3. V prvem polčasu zadetkov ni bilo, v drugem pa so domači, ki so v boju za obstanek praktično že odpisani, povedli s 3:1. V 82. minuti so dosegli še en gol, ki pa ga je Var razveljavil. Namesto povišanja izida so kmalu zatem gosti znižali zaostanek, v tretji minuti sodnikovega dodatka pa jim je točko zagotovil Rodrigo Muniz.

Chelsea je spet razočaral svoje navijače, s predzadnjim Burnleyjem je na domačem igrišču igral le 2:2. Potem ko se je prvi polčas končal brez golov in brez dveh izključenih igralcev gostov, so ti ves drugi odigrali z dvema igralcema manj, a vseeno dvakrat izenačili.

Nottingham Forest in Crystal Palace sta se razšla z neodločenim izidom 1:1.

V nedeljo bodo na sceno stopili kandidati za naslov. Derbi bo v Manchestru, kjer bo City gostil vodilni Arsenal, Liverpool se bo doma meril z Brightonom.