Oblačno Humidity: 61%
21°C
13°C / 14°C

Athletic Bilbao v pokalu odpravil Barcelono, konec tudi za Girono

Athletic Bilbao je v četrtfinalu španskega pokala presenetljivo izločil katalonskega velikana Barcelono po podaljšku s 4:2. V podaljšku sta zadela Inaki Williams iz protinapada (105. minuta) in njegov mlajši brat Nico Williams le nekaj sekund pred koncem.

Bilbao je tekmo začel odlično, saj je Gorka Guruzeta zadel že v prvi minuti, Robert Lewandowski (26.) in Lamine Yamal (32.) pa sta pred menjavo strani Kataloncem priborila vodstvo. Oihan Sancet (49.) je v drugem delu poskrbel za novo izenačenje.

Že pred tem je Mallorca s 3:2 presenetljivo ugnala vodilno ekipo lige Girono in to kljub dejstvu, da je imela na igrišču kar pol ure igralca manj in se prav tako prebila v polfinale.

Odločilnih je bilo 14 minut v prvem delu, ko sta za vodstvo s 3:0 zadela Cyle Larin (21.) in Abdon Prats (28., 35. 11.m). Zadetka, za katere sta poskrbela Cristhian Stuani (68., 11-m) in Savia globoko v sodnikovem dodatku, sta bila premalo za preobrat.

Že v torek si je polfinale zagotovil Real Sociedad z zmago z 2:1 proti Celti Vigo, danes pa igrata Atletico Madrid z Janom Oblakom in Sevilla. Žreb polfinala bo v petek.