16°C / 21°C
8°C / 16°C
5°C / 15°C

Atletico boljši od Almerie, spodrsljaj Barcelone

Jan Oblak in madridski Atletico sta se v 29. krogu španske la lige veselila nove zmage. Nogometaši iz prestolnice so danes ugnali Almerio z 2:1 (2:1). Na lestvici ostajajo na tretjem mestu, dve točki za Realom in 13 za Barcelono.

Antoine Griezmann je Atletico povedel v vodstvo že v peti minuti, ko je Angel Correa po kotu podal na zadnjo vratnico, tam pa se je Francoz najbolje znašel. Correa, ki je zaigral prvič po smrti matere prejšnji teden, je bil danes s strani navijačev deležen posebne pozornosti in ovacij.

Ekipa Diega Simeoneja je gospodarila na igrišču, kljub temu pa je Almeria prišla do izenačenja, ko se je žoga po strelu Lea Baptista od Joseja Gimeneza odbila za hrbet Jana Oblaka. A na srečo ima Atletico Griezmanna, ki je dve minuti pred menjavo strani vnovič zabil za vodstvo Atletica.

Yannick Carrasco in Griezmann sta bila blizu tretjemu golu v drugem delu, a je žogi v obeh primerih pot v mrežo preprečila vratnica. V končnici je Atletico čuval prednost, kar pa bi se skoraj maščevalo, saj so gosti zahtevali enajstmetrovko, situacijo pa je razčistil šele Var.

Nogometaši Barcelone so pred tem še tretjo uradno tekmo zaporedoma končali brez zmage. Vodilna ekipa španske lige je danes gostovala pri Getafeju, tekma pa se je končala brez golov. Prednost pred madridskim Realom je tako devet krogov pred koncem skopnela na 11 točk.

Katalonci so pri Getafeju, ki v boju za obstanek potrebuje vsako točko, premalo pokazali predvsem v napadu. Nazadnje je ekipa v ponedeljek igrala z Girono na domačem stadionu 0:0, pred tem pa so varovanci trenerja Xavija v polfinalu španskega pokala izgubili el clasico proti madridskemu Realu kar z 0:4.

Na tekmi pri Getafeju je bila Barcelona predvsem v prvem delu več v napadu, nevarnejša, a je domača obramba stala trdno in spretno parirala zvezdniški zasedbi. Kasneje so gostitelji vzpostavili ravnotežje, v končnici pa so bili vnovič nevarnejši Katalonci, a sta bila poskusa Raphinhe in Gavija z razdalje preslaba za spremembo izida.

Najlepšo priložnost za domače je v 87. minuti zapravil Borja Mayoral. Z novo osvojeno točko se je Getafe povzpel na 15. mesto na lestvici.

Že pred tem je danes Girona premagala Elche z 2:0.

Že v soboto je Real slavil v Cadizu z 2:0. Branilci naslova so se dolgo mučili za nove tri točke. Šele v 72. minuti so povedli po golu Nacha Fernandeza, ki je bil natančen z 20 metrov. Oddahnili pa so si lahko štiri minute kasneje, ko je zadel še Marco Asensio.

Že pred tem je Betis ugnal Espanyol s 3:1 in na lestvici prehitel Villareal, Espanyol pa je na predzadnjem mestu na razpredelnici še vedno v težavah. Andaluzijci so odločilno prednost dosegli v 27. in 34. minuti, ko sta zadela Ayoze Perez in Juan Miranda.

Po menjavi strani je v 48. minuti znižal Cesar Montes, končni izid pa je v 69. minuti postavil William Carvalho.

Villareal je izgubil z Valladolidom z 1:2, ki se je s "krvavo potrebnimi" tremi točkami na 14. mesto.

Baskovski derbi je z 2:0 dobil Athletic Bilbao, ki je Real Sociedad odpravil z 2:0. Na stadionu San Mames je bil junak dvoboja Inaki Williams, ki je zadel v 33. in 70. minuti.