10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Atletico brez Oblaka do zmage nad Mallorco

Nogometaši madridskega Atletica so v 31. krogu španske lige gostili Mallorco in jo premagali s 3:1. Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak zaradi poškodbe vratu ni branil za madridsko zasedbo.

Mallorca je v Madridu povedla, ko je v 20. minuti zadel Matija Nastasić. Še v prvem polčasu je izenačil Rodrigo de Paul, zmago domačim pa sta v drugem polčasu zagotovila Alvaro Morata v 47. in Yannick Carrasco v 77. minuti. Antoine Griezmann je prispeval podaji za prvi in tretji Atleticov gol in je z desetimi asistencami prvi v tem elementu v španski ligi.

Getafe pa je igral proti Almerii in izgubil z 1:2, pri čemer je Luis Javier Suarez dosegel oba gola za zmagovalce. Poraženci so tekmo končali z igralcem manj, v sodniškem dodatku prvega polčasa je rdeči karton dobil Djene.

Danes ob 22. uri bosta še tekmi med Celto iz Viga in Elchejem, ki je s 13 točkami prepričljivo zadnji, ter Rayom Vallecanom in vodilno Barcelono. Ta ima 76 točk oziroma enajst več od madridskega Reala. Tretji je Atletico s 63 točkami. Sledita Real Sociedad s 55 in Betis z 49 točkami.

V torek je Girona doma s 4:2 odpravila madridski Real, Cadiz je izgubil z 0:1 proti Osasuni, Betis in Real Sociedad pa sta igrala 0:0.

V četrtek bodo še tekme Valencia - Real Valladolid, Villarreal - Espanyol in Athletic Bilbao - Sevilla.