9°C / 16°C
10°C / 13°C
9°C / 15°C

Atletico do zmage nad Getafejem

Nogometaši madridskega Atletica so v zadnji sobotni tekmi 24. kroga španske lige premagali Getafe s 4:3. Slovenski vratar Jan Oblak in soigralci so v tekmi, ki je ponudila obilo zadetkov in dva preobrata, na koncu tesno zmagali in so zdaj na lestvici začasno četrti.

Obračun je Atletico začel z zgrešeno enajstmetrovko Luisa Suareza v sedmi minuti in goloma Angela Corree in Matheusa Cunhe do 27. minute. A sledil je preobrat, gostje so najprej znižali z zadetkom Borje Mayorala, nato pa je Enes Unal z dvema zadetima enajstmetrovkama v le petih minutah poskrbel za 3:2 za goste. A to še ni bilo vse v prvem delu, že globoko v sodnikovem dodatku je za Atletico izenačil Correa.

V nadaljevanju so domači po grobem prekršku Felipeja v 58. minuti ostali le z desetimi možmi. Kazalo je, da bodo gostje to izkoristili in odnesli veliko točko, toda v 89. minuti je bil dovolj spreten Mario Hermoso in postavil končnih 4:3.

Že popoldne je Atleticov mestni tekmec Real Madrid igral z Villarrealom in iztržil le točko za 0:0. Villarreal je bil boljši tekmec v prvem polčasu, gostje pa so imeli pobudo v drugem delu. Pri slednjih se je Gareth Bale štirikrat znašel v priložnosti za zadetek, zadel tudi okvir vrat, najlepšo priložnost za zmago pa je imel Real Madrid v 92. minuti. Luka Jović se je znašel iz oči v oči z domačim vratarjem Geronimom Rullijem, vendar je njegov poskus loba zadel prečko, odbitka pa Nachu ni uspelo spraviti v mrežo.

Prva današnja tekma med Cadizom in Celto se je prav tako končala brez golov, Osasuna pa je v gosteh s 3:0 premagala Rayo Vallecano. Že v petek je druga Sevilla ugnala Elche z 2:0.

Madridčani imajo na vrhu razpredelnice štiri točke prednosti pred Sevillo, Betis, ki bo igral v nedeljo, zaostaja že 14 točk. Atletico je zdaj četrti, Villarreal pa peti.

V nedeljo bodo poleg tekme Levante - Betis še mestni obračun Barcelone z Espanyolom, Alaves - Valencia in Real Sociedad - Granada.