11°C
12°C / 16°C
6°C / 12°C

Atletico Madrid v desetih minutah do treh točk

Nogometaši Atletico Madrida so vpisali deveto zmago v španskem prvenstvu in z njo ohranili četrto mesto na lestvici, ki še vodi v elitno ligo prvakov v naslednji sezoni. Pred domačimi gledalci na stadionu Metropolitano so premagali Valladolid s 3:0.

Za Atletico Madrid je to šele druga zmaga v zadnjih sedmih nastopih v ligi. V tej seriji so Madridčani ugnali zgolj zadnjeuvrščeni Elche.

Tokrat so vprašanje zmagovalca rešili v prve pol ure igre. V razmaku desetih minut so dosegli tri zadetke; v 18. minuti je zadel Alvaro Morata, nato pa sta bila natančna še Antoine Griezmann (23.) in Mario Hermoso (28.).

Slovenski čuvaj mreže Jan Oblak je šestič v tej sezoni LaLige ohranil mrežo nedotaknjeno.

Atletico Madrid je pri 31 točkah, kar je sedem manj od tretjeuvrščenega Real Sociedada, ki je danes v gosteh premagal Rayon Vallecano z 2:0. Osemindvajset točk ob tekmi manj imata Villarreal in Betis, nato pa sledijo Osasuna (27), Athletic Bilbao (27), Rayo Vallecano (27) ...

Danes je na sporedu še andaluzijski derbi med Sevillo in Cadizom, jutri bodo tekme Villarreal - Girona, Elche - Osasuna, Barcelona - Getafe in Athletic Bilbao - Real Madrid, 18. krog pa se bo končal z ponedeljek z obračunom med Valencio - Almerio.