10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Atletico v stoti minuti do treh točk

Nogometaši madridskega Atletica so v tekmi 32. kroga španske lige na domačem terenu po zadetku globoko v sodnikovem dodatku premagali Espanyol z 2:1. Slovenski vratar Jan Oblak in soigralci so s tem ostali na četrtem mestu, a po točkah ujeli Sevillo, ki pa bo zvečer še igrala z Atleticovim mestnim tekmecem Realom.

Atletico je šele v izdihljajih tekme ugnal Espanyol. Za vodstvo rdeče-belih je poskrbel Yannick Carrasco v 52. minuti. A domači so v 71. ostali le z desetimi možmi, ko je Geoffrey Kondogbia dobil drugi rumeni karton zaradi igre z roko, po prostem strelu v tej akciji pa je nato Raul de Tomas presenetil Oblaka, ki mu je žoga pod telesom in ob vratnici ušla v mrežo.

Ko se je že zdelo, da bosta ekipi dvoboj končali brez zmagovalca, je v eni zadnjih akcij sodnik po ogledu posnetka dosodil igranje z roko branilcev Espanyola, najstrožjo kazen pa je, takrat je tekla že stota minuta tekme, izkoristil Carrasco.

Zdaj ima Atletico 60 točk, pred njim sta Sevilla in Barcelona z enakim številom točk, a s tekmo oziroma dvema manj. Andaluzijci bodo danes zvečer igrali osrednji dvoboj kroga z vodilnim madridskim Realom, ki ima na prvem mestu 12 točk prednosti. Druga Barcelona bo v ponedeljek krog končala s tekmo proti Cadizu.

Že v soboto je Villarreal z 2:1 premagal Getafe, Valencia pa je z enakim izidom klonila z Osasuno. Že v petek pa je peti Betis dobil le točko s Sociedadom (0:0).