16°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Atletico z zmago na tretje mesto

Nogometaši madridskega Atletica in Seville so odigrali zaostalo tekmo 4. kroga španske lige. Madridčani, pri katerih je slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak branil celo tekmo, so zmagali z 1:0.

Obračun Atletica in Seville so septembra prestavili zaradi močnih neviht. Tokrat pa so ga izvedli brez težav, veselili pa so se domačini, potem ko je takoj po vstopu v igro zadel Marcos Llorente v 46. minuti.

Nekaj skrbi je domačemu strategu Diegu Simeoneju povzročil Caglar Söyüncü, ki je le štiri minute po vstopu v igro dobil rdeči karton zaradi prekrška s hrbta nad Lucasom Ocamposom.

Kljub igralcu manj so gostitelji v zadnjih 20 minutah zadržali prednost in se povzpeli na tretje mesto prvenstvene lestvice. Precej jezen je bil ob zamenjavi domači napadalec Antoine Griezmann, ki tokrat ni zadel in ostaja s 173 goli izenačen z Luisom Aragonseom na vrhu lestvice strelcev v zgodovini kluba.

Atletico je zdaj pri 38 točkah, kolikor jih ima tudi četrtouvrščena Barcelona. Na vrhu sta madridski Real in Girona s po 45 točkami. Sevilla je 15.