11°C / 19°C
8°C / 16°C
5°C / 15°C

Atletico za petami Realu

Nogometaši Atletica Madrida so na lestvici španskega prvenstva z dobrimi predstavami prišli tik za mestnega tekmeca Reala. Po zmagi v 28. krogu v gosteh proti Rayu Vallecanu z 2:1 ekipa slovenskega vratarja Jana Oblaka za branilci naslova le še dve točki, za vodilno Barcelono pa 14.

Madridčani so si zmago zagotovili v treh minutah, v 22. minuti je v polno zadel Nahuel Molina, v 25. pa Mario Hermoso. Od 63. minute so bili na igrišču z igralcem več, a v 85. prejeli zadetek, ki pa ni bil usoden.

V boju za uvrstitev v ligo prvakov je neugoden poraz zabeležil Betis. Z 2:0 ga je premagal Cadiz, ki je v drugem delu izkoristil številčno premoč na igrišču. Domači so od 38. minute igrali z igralcem manj, od 60. pa celo z dvema manj. Vmes so gosti dosegli dva gola in se veselili polnega izkupička.

Svoj položaj v boju za obstanek je še poslabšala Valencia. Na gostovanju pri neposrednem konkurentu Almerii je izgubila z 1:2. Polčas se je končal brez golov, nato pa so dva dosegli gostitelji, gosti so zaostanek le znižali.

Največ golov na sobotnih tekmah je padlo v Valladolidu, kjer so se domači z Mallorco razšli z izidom 3:3. Domači, ki se prav tako borijo za obstanek, so ob pomembni točki ostali v četrti minuti sodniškega dodatka, ko je z enajstmetrovke svoj drugi gol na tekmi dosegel Vedat Muriqi.