15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Barcelona spet z osmimi točkami naskoka, Atletico premagal Bilbao

Nogometaši madridskega Atletica so v 22. krogu španskega prvenstva premagali Athletic Bilbao z 1:0.

Ekipa slovenskega vratarja Jana Oblaka je na lestvici četrta z 41 točkami. Vodilna Barcelona je premagala Cadiz z 2:0 in ima zdaj spet osem točk prednosti pred zasledovalci.

Atletico, Oblak je branil celo tekmo, je z novimi tremi točkami sicer ostal na četrtem mestu, a se je z 41 točkami zdaj le na -2 približal Sociedadu. Obenem pa pobegnil Betisu, ki ima na petem mestu 37 točk.

Za zmagoviti gol je danes v Madridu poskrbel Antoine Griezmann. V 73. minuti je z natančnim strelom ugnal vratarja baskovske ekipe Julena Agirrezabale. Madridska ekipa je tretji v zadnjih štirih tekmah ohranila mrežo nedotaknjeno, še na sedmi zaporedni ligaški tekmi pa ostala neporažena.

Barca je v večerni tekmi skoraj ves prvi polčas trla Cadiz, strla ga je ob koncu. Najprej je v 43. minuti zadel Sergi Roberto, v sodnikovem dodatku prvega dela pa še Robert Lewandowski. V nadaljevanju je Cadiz sicer dosegel gol, toda sodnik ga je razveljavil zaradi prekrška nad vratarjem domačih Marc-Andrejem ter Stegnom. Barca je nato rutinsko pripeljala tekmo do novih treh točk.

Že v soboto je Real Madrid v gosteh pri Osasuni zmagal z 2:0 z goloma Federica Valverdeja in Marca Asensia ob koncu tekme.

Spodrsljaj pa si je privoščil tretji Sociedad, ki je na domačem terenu iztržil zgolj neodločen izid proti ekipi iz spodnjega dela razpredelnice. Celta Vigo je z igralcem manj na 1:1 izenačila z avtogolom Robina Le Normanda v 93. minuti.

Na preostalih današnjih tekmah je Espanyol z 1:0 ugnal zadnjeuvrščeno ekipo lige Elche, Rayo Vallecano in Sevilla sta igrala 1:1.

Barca ima zdaj 59 točk, Real Madrid 51, tretji je Sociedad s 43.

V ponedeljek se bo 22. krog končal z obračunom Getafe - Valencia.