11°C / 21°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

Barcelona uspešna na generalki pred pokalnim el clasicom

Nogometaši Barcelone so uspešno preskočili oviro v 27. krogu španskega prvenstva. Na gostovanju so premagali zadnjeuvrščeni Elche s 4:0.

Za vodilno Barcelono, ki ima ob tekmi več 15 točk prednosti pred drugouvrščenim Real Madridom, je bila to generalka pred povratno tekmo polfinala španskega pokala v sredo na Camp Nouu. Prvi obračun z Real Madridom v prestolnici se je končal z 1:1.

Za Katalonce je dva zadetka dosegel Robert Lewandowski (20., 66.), za katerega sta bila to prva gola v LaLigi po 19. februarju. S sedemnajstimi zadetki je Poljak povišal naskok na vrhu lestvice strelcev pred drugouvrščenim Enesom Unalom (Getafe) na štiri zadetke.

Po več kot petih mesecih je mrežo zatresel tudi Ansu Fati. Natančen je bil v 56. minuti, končni izid pa je v 70. minuti postavil Ferran Torres.

Danes so tri točke vpisali tudi nogometaši Girone, ki so bili boljši od Espanyola z 2:1, ter Sevilla, ki je z 2:0 slavila v Cadizu. Obračun med Athletic Bilbaom in Getafejem se je tako kot petkov med Mallorco in Osasuno končal brez golov.

V nedeljo so na sporedu tekme Celta Vigo - Almeria, Real Madrid - Valladolid, Villarreal - Real Sociedad in Atletico Madrid - Betis, krog pa se bo končal v ponedeljek z dvobojem Valencia - Rayo Vallecano.