5°C / 13°C
5°C / 17°C
7°C / 14°C

Bayern oddal točko, a slavil novo zvezdico in pokal

Nogometaši münchenskega Bayerna so v 33. krogu nemškega prvenstva nepričakovano oddali točko Stuttgartu po remiju z 2:2 (2:1). To ni zmotilo slavja 75.000 navijačev na stadionu, saj je kapetan ekipe Manuel Neuer krog pred koncem na domači Allianz Areni dvignil zmagoviti pokal za 32. naslov v nemškem prvenstvu, 10. zaporednega.

Zvezdniki bavarske ekipe so si naslov zagotovili že pred 14 dnevi z zmago v derbiju z 3:1 nad Borussio Dortmundom. Slavje na razprodanem domačem stadionu pa je bilo po dveh letih pandemije koronavirusa izjemno.

Na tekmi je Stuttgart povedel z golom Tiaga Tomasa v deveti minuti, Serge Gnabry (35.) in Thomas Müller (44.) pa sta že v prvem delu poskrbela za preobrat. Že v 52. minuti je za končni izid poskrbel Saša Kalajdžić.

Točka je bila za Stuttgart še kako pomembna, saj ekipa ostaja na 16. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek v elitni bundesligi s tretjeuvrščeno ekipo druge lige. Tri točke več ima berlinska Hertha in tri manj Arminia iz Bielefelda. Stuttgart bi si zdaj lahko priboril celo neposredni pobstanek, če v naslednjem krogu doma premaga Köln, Hertha pa izgubi na gostovanju v Dortmundu.

Na tekmi se je od bavarskega dresa poslovil tudi reprezentant Niklas Süle, ki se v novi sezoni seli k tekmecu Borussii Dortmund.

Na prvi današnji tekmi sta se Eintracht Frankfurkt, ki je po uvrstitvi v finale evropskega pokala zaigral z ekipo B, in Borussia Moenchengladbach razšla 1:1 (0:1). Gostje so povedli z golom Francoza Alassaneja Plee (4.), v drugem delu pa je poravnal Portugalec Goncalo Mendez Paciencia (66).