11°C / 21°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

Bayern remiziral v Berlinu, Freiburg in Dortmund na vrhu

Osredja nogometna tekma 5. kroga v nemškem prvenstvu med Unionom in Bayernom v Berlinu se je končala z neodločenim izidom 1:1. Na vrhu lestvice sta Freiburg in Borussia iz Dortmunda, obe ekipi imata točko več od tretjeuvrščene zasedbe iz Münchna.

Nemška zvezdniška zasedba iz bavarske prestolnice je v 12. minuti "kapitulirala" po golu Surinamca Sheralda Beckerja, a je mir v njeno hišo prinesel Joshua Kimmich, ki je le tri minute kasneje izenačil na 1:1.

V nadaljevanju so bili Bavarci aktivnejši, kljub absolutni premoči in 67-odstotni posesti žoge pa zmagovitega gola niso zabili, tako da so drugič v nizu domače zelenice zapustili brez zmage. Pred tednom dni so na domačih tleh remizirali proti tekmecem iz Mönchengladbacha.

Nov "spodrsljaj" Bayerna sta izkoristila Borussia iz Dortmunda in Freiburg. Zasedba iz Dortmunda je na petkovi uvodni tekmi z golom Marca Reusa premagala Hoffenheim z 1:0, medtem ko je Freiburg danes v gosteh na kolena položil Bayer iz Leverkusna in zmagal s 3:2. Za goste iz Freiburga so zadeli Matthias Ginter, Avstrijec Michael Gregoritsch in Japonec Ritsu Doan, za lekarnarje pa Kerem Demirbay in Čeh Patrik Schick.

Leipzig je na Waldstadionu v Frankfurtu proti Eintrachtu visoko izgubil z 0:4 in nazadoval na enajsto mesto. Domača zasedba je dva gola dosegla že v prvem polčasu, med 16. in 22. minuto sta zadela Japonec Daichi Kamada in Sebastian Rode, v drugem pa še dodatna dva. V polno sta zadela Brazilec Tuta (67.) in Kolumbijec Rafael Borre (84./11 m). Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je začel v uvodni postavi Leipziga, po odhodu na veliki odmor pa je ostal v slačilnici, zamenjal ga je Madžar Dominik Szoboszlai.

Werder iz Bremna je z dvema goloma Niclasa Fullkruga slavil v Bochumu z 2:0, medtem ko je Köln v Wolfsburgu zmagal s 4:2. Za zasedbo iz Kölna, ki v teh dneh gosti najboljše košarkarje na stari celini in tudi branilce naslova iz Slovenije, so zadeli Avstrijca Dejan Ljubičić in Florian Kainz ter Armenec Sargis Adamjan, četrti gol pa je zabil Brazilec pri volkovih Paulo Otavio. Za gostitelje je oba gola dosegel Lukas Nmecha. Stuttgart in Schalke sta se razšla z 1:1.

V nedeljo bosta na sporedu še zadnji dve tekmi Augsburg - Hertha Berlin in Borussia Mönchengladbach - Mainz.