13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

Bayern za uvod nove sezone z visoko zmago, Kane s prvim golom

V Nemčiji se je z današnjo tekmo med Werderjem in branilcem naslova Bayernom začela nova sezona elitne nogometne bundeslige. Bayern je na koncu zmagal s 4:0, prvi gol za novo ekipo je dosegel tudi zvezdnik Harry Kane.

Bayern je v prejšnji sezoni s težavami prišel do novega naslova, 11. v nizu, potem ko je Borussia Dortmund v zadnjem krogu zapravila dve točki prednosti.

A začetek nove za Bavarce ni bil najbolj uspešen, saj so prejšnji teden v superpokalu izgubili z Leipzigom z 0:3. Pri ekipi s Saške bosta v tej sezoni igrala tudi dva slovenska nogometaša. Izkušenemu nekdanjemu reprezentantu Kevinu Kamplu se je po selitvi iz podružnične ekipe iz Salzburga pridružil še mladi slovenski up Benjamin Šeško.

Danes je Bayern - tudi s prvim zvezdnikom prestopnega roka Harryjem Kanom, za katerega je Tottenhamu odštel več kot sto milijonov evrov - dosegel prvo zmago v novi sezoni. Vodstvo je bilo hitro, saj je Leroy Sane že v četrti minuti po natančni podaji Kana dosegel prvi gol v bundesligi v tej sezoni.

Toda Werder se je v nadaljevanju dobro upiral, Bayern pa terenske premoči dolgo ni mogel spremeniti v povišanje vodstva. Noussair Mazraoui in Kingsley Coman sta zadela okvir vrat, je pa nato Kane v 74. minuti dosegel svoj prvi nemški gol. Za piko na i je Sane v 90. dosegel še drugi gol na tekmi, v sodnikovem dodatku pa zadnjega še Mathys Tel.

Prvi krog bodo po današnjem uvodu ekipe nadaljevale v soboto in nedeljo; Leipzig z dvojnim slovenskim pridihom bo v soboto gostoval pri Leverkusnu, Dortmund bo gostil Köln, v prejšnji sezoni četrti Union Berlin pa bo v nedeljo igral z Mainzem.