Oblačno Humidity: 60%
21°C
13°C / 14°C

Bellingham spet zadel, Real spet zmagal

Nogometaši Reala Madrida so še naprej edina stoodstotna ekipa v elitni španski ligi. Tokrat so izbranci Carla Ancelottija premagali Getafe z 2:1.

Madridčani so se sicer v 11. minuti znašli v zaostanku po golu Borje Mayorala, izenačil pa je Joselu v 47. minuti. Ko je kazalo, da se bosta tekmeca razšla z delitvijo točk, pa je spet udaril angleški vezist Jude Bellingham.

Realova več kot sto milijonov evrov vredna investicija iz kroga v krog upravičuje prestop, mladi Anglež je dosegel že peti gol v sezoni, s čimer je vodilni strelec lige. Tokrat je za zmago zadel v 95. minuti.

Pred tem je Real Sociedad doma premagal Granado s 5:3, pri čemer je dva gola za zmagovalce prispeval Takefusa Kubo, obe ekipi pa sta na tekmi dosegli še po en avtogol. Real Sociedad je s prvo zmago v sezoni zdaj pri šestih točkah, Granada je ostala pri treh.

Že v petek je Cadiz doma ugnal Villarreal s 3:1, Almeria pa je izgubila proti Celti z 2:3.

Danes bosta še tekmi Alaves - Valencia in Betis - Rayo Vallecano, v nedeljo pa bo Girona igrala proti Las Palmasu, Mallorca proti Athleticu Bilbau, Atletico Madrid Jana Oblaka proti Sevilli, Osasuna pa proti Barceloni.

Za Realom so na lestvici Atletico Madrid, Girona, Barcelona in Cadiz s po sedmimi točkami. Edina brez točke je Sevilla.