16°C / 21°C
8°C / 16°C
5°C / 15°C

Benzema s tremi goli povozil Valladolid, Oblakov Atletico premagal Betis

V španski ligi sta po današnjih tekmah najhujša tekmeca spet pri razliki 12 točk. Madridski Real je namreč danes premagal Valladolid s 6:0 in se Barceloni, ki je Elche s 4:0 premagala v soboto, spet približal na -12. Atletico Jana Oblaka pa je v večerni tekmi premagal Betis z 1:0.

Barca je v soboto začasno razliko povečala na +15, toda Real je danes tudi zanesljivo zmagal. Valladolid je tokrat končal tekmo s pol ducata prejetih golov, tri je za Madridčane dosegel Karim Benzema, vse v razmaku le sedmih minut v prvem polčasu. Preostale tri so dosegli Rodrygo, Marco Asensio in Lucas Vazquez.

Real Sociedad je izgubil še tri točke v boju za ligo prvakov, za nameček je danes klonil proti Villarrealu, ki je na ta način tudi prišel v igro za Evropo. Domači so vse naredili v štirih minutah v drugem polčasu, najprej je v 77. minuti enajstmetrovko izkoristil Dani Parejo, štiri minute pozneje je bil za 2:0 uspešen še Nicholas Jackson.

V večerni tekmi je Atletico, pri katerem je Oblak igral 389. tekmo za rdeče-bele in prehitel Diega Godina na klubski lestvici, gostil Betis. V obračunu ekip pod vrhom lestvice bi Altetico z zmago ušel Sociedadu, Betis pa bi po drugi strani lahko Baske skoraj ujel. Nazadnje se je končalo s tesno zmago madridske ekipe. Več od igre so imeli že sicer domači, v 72. minuti so se tudi že veselili zadetka, toda Koke je bil pred tem v prepovedanem položaju. Jose Maria Gimenez pa je v prvem delu zadel okvir vrat.

Ko je že kazalo, da bo Betis odnesel točko, pa je v 86. minuti zadel Angel Correa in atletom zagotovil dragocene tri točke.

Danes sta Celta Vigo in Almeria igrala 2:2, krog se bo končal v ponedeljek s tekmo Valencia - Rayo Vallecano.

Na lestvici ima Barcelona 71 točk, Real 59, Atletico Madrid 54, Real Sociedad 48, Betis pa 45.