10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Betis po enajstmetrovkah tretjič do španskega pokala

Nogometaši Betisa iz Seville so tretjič po letih 1977 in 2005 osvojili španski pokal. V finalu v domači Sevilli so se veselili zmage s 5:4 po streljanju enajstmetrovk proti Valencii. Po rednem delu se je tekma končala 1:1 (1:1), pa tudi podaljšek ni prinesel spremembe.

Finale Cope del Rey, kraljevega pokala, je na tribune objekta Estadio de La Cartuja privabil 53.000 gledalcev. Te je že v 11. minuti razveselil Borja Iglesias, ki je domačim s strelom z glavo zagotovil vodstvo. Hugo Duro je v 30. minuti izenačil po hitrem protinapadu, ko je žogo lepo poslal čez vratarja Claudia Brava, ki je zapustil svoj gol.

Kasneje sta obe ekipi zgrešili vrsto priložnosti, da predčasno odločita zmagovalca. Najbližje zadetku za Valencio je bil v 78. minuti Juanmi, ki je zadel vratnico, vratar Giorgij Mamardašvili pa je po strelih Nabila Fekirja (82.) in Iglesias (90.) preprečil slavje Betisa. Bravo se je izkazal v sodnikovem podaljšku po poskusu Carlosa Solerja (91.).

Pri izvajanju enajstmetrovk so bili uspešni vsi nogometaši, razen 19-letnega Američana v vrstah Valencie Yunusa Musaha, ki je bil na vrsti v četrti seriji.

Betis je v finalu nastopil petič, Valencia pa po 18 finalnih nastopih ostaja pri osmih naslovih. Barcelona, rekorder po številu pokalnih naslovov, je letos izpadla v osmini finala.