22°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Betis Villarrealu zadal prvi poraz

Nogometaši Villarrealla so v 5. krogu prejeli prvi gol v letošnjem španskem prvenstvu in tudi prvič izgubili. V derbiju kroga jih je premagal Betis, ki je na domačem igrišču z golom Rodrija v 61. minuti zmagal z 1:0.

Betis se je z zmago prebil na tretje mesto, za Barcelono zaostaja dve, za Realom pa tri točke.

Slednji, aktualni prvaki, nadaljujejo uspešen začetek. Zmagali so še petič, s 4:1 so ugnali Mallorco. Kot že nekajkrat v zadnjem času so tekmeca strli v drugem polčasu. Gosti so namreč v 35. minuti povedli, v sodnikovem dodatku prvega dela je izenačil Federico Valverde, potem pa je spet preteklo precej časa, da so prešli v vodstvo. V 72. minuti jim ga je zagotovil Vinicius Junior. Zmago sta nato potrdila Rodrygo in Antonio Rüdiger.