14°C / 19°C
10°C / 14°C
6°C / 16°C

Blažič uspešno debitiral za Angers

Slovenski nogometni reprezentant Miha Blažič je uspešno debitiral za Angers v francoski ligi. Njegova ekipa sicer ni zmagala, domači obračun z Nantesom se je končal brez golov, a slovenski branilec je dobro opravil svoje delo in odigral vseh 90 minut tekme.

Še bolje v osebnem smislu se je na tekmi med Toulousom in ekipo Nice debi za novo ekipo izšel Aaronu Ramseyju, nekdanjemu igralcu Juventusa, ki je nove delodajalce našel na mondenem delu francoske obale. Potem ko so domači v 20. minuti povedli, je Valižan z golom poskrbel, da se je tekma končala neodločeno in da gosti na derbiju južnjaških ekip niso ostali povsem praznih rok.

Tekmi v Angersu in Toulousu sta bili edini tekmi, ki sta se končali brez zmagovalca. Zanesljivi so bili nogometaši Lilla, ki so s 4:1 ugnali povratnika v prvo ligo Auxerre, dva gola je k zmagi prispeval Kanadčan Jonathan David.

Pet golov je padlo tudi na dvobojih med Lensom in Brestom ter Montpellierom in Troyesom. Na obeh so s 3:2 zmagali domači, obe ekipi sta imeli svoja junaka. Pri Lensu je vse tri gole dosegel Florian Sotoca, pri Montpellirju pa se je z dvema izkazal Teji Savanier, ki je v 81. minuti tudi odločil tekmo.

Rennes, ki ima letos spet visoke cilje, je doma z 0:1 presenetljivo izgubil proti Lorientu, na zadnji, večerni tekmi pa je vlogo favorita upravičil Marseille, s 4:1 je bil boljši od Reimsa. Dva gola je v zadnjem delu tekme dosegel kolumbijski novinec v ekipi Luis Suarez, ki je v igro vstopil v 62. minuti.