12°C / 16°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Blažič znova do točke v francoski ligi

Slovenski nogometni reprezentant Miha Blažič je po dveh krogih francoskega prvenstva še neporažen. Po remiju v 1. krogu je skupaj s soigralci iz Angersa točko osvojil tudi danes na gostovanju pri Auxerru.

Tekma pa se za Angers ni dobro začela, saj so domači hitro povedli z 2:0, potem ko sta zadela Julian Jeanvier v četrti minuti in Cedric Hountondji, ki je v 10. minuti dosegel avtogol. Gosti, pri katerih je Blažič igral celo tekmo, so zaostanek zmanjšali v 22. minuti po golu Loisa Dionyja.

Od 57. minute so domači igrali z igralcem manj po izključitvi Lassina Sinayoka, kljub temu pa še enkrat zadeli, a so sodniki gol razveljavili zaradi prekrška. Zato pa je Angers v 66. minuti postavil končni izid prek Amina Salamaja.

Danes sta se še Ajaccio in Lens razšla z 0:0, Toulouse je na gostovanju pri Troyesu zmagal s 3:0, Clermont pa pri Reimsu s 4:2. Slednji je prvi polčas dobil z 2:0, nato pa je bil izključen Emmanuel Agbadou, kar so gostje unovčili, dvakrat je zadel Komnen Andrić.

V petek sta Nantes in Lille igrala 1:1, kolikor je bilo tudi na sobotni tekmi Monaca in Rennesa, medtem ko je PSG s 5:2 ugnal Montpellier in je na vrhu lestvice.

Danes sta na sporedu še tekmi Nice in Strasbourga ter Bresta in Marseilla.