9°C / 16°C
6°C / 16°C
8°C / 11°C

Blažičev Angers prekinil niz porazov

Francoski nogometni prvoligaš Angers je v 22. krogu v gosteh igral 0:0 proti Lorientu in tako le prekinil niz 13 porazov.

Angers, za katerega je slovenski reprezentančni branilec Miha Blažič igral celo tekmo ter dobil rumeni karton, je bil dokaj enakovreden ekipi, ki je v zgornjem delu lestvice, in imel celo tri strele več v okvir vrat. Na koncu pa je osvojil točko (skupaj jih ima devet), po kateri ostaja na zadnjem mestu.

Ima pet točk zaostanka za Auxerrom, ki je igral 0:0 z Reimsom, ter osem za Ajacciom in Strasbourgom. Prvi je z 0:2 izgubil proti Nantesu, drugi pa je z 2:0 odpravil Montpellier. Strasbourg je igral od 33. minute z igralcem manj, oba zadetka zanj pa je v prvem polčasu dosegel Habib Diallo.

Monaco je na prvi današnji tekmi z goloma Guillerma Maripana in Breela Embola z 2:0 v gosteh ugnal Clermont.

V soboto so nogometaši Paris Saint-Germaina premagali Toulouse z 2:1 in se utrdili na prvem mestu lestvice. Za Parižane, ki ki so igrali brez poškodovanih Kyliana Mbappeja in Neymarja ter še nekaj članov udarne enajsterice, je odločilni zadetek dosegel Lionel Messi. Za Argentinca je bil to deseti gol sezone, ob tem ima tudi deset podaj.

Lyon je v gosteh s 3:1 premagal Troyes, ta je na za zdaj rešilnem 16. mestu z 19 točkami, Rennes pa je doma izgubil proti Lillu z 1:3.

Danes še Brest igra proti Lensu, drugouvrščeni Marseille pa proti zasedbi iz Nice.

PSG ima na vrhu lestvice 54 točk oziroma osem več od najbližjega zasledovalca Marseilla in devet od tretjeuvrščenega Lensa.