12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Borussia Dortmund začasno na vrh nemške lige

Nogometaši Borussie iz Dortmunda so v 22. krogu nemškega prvenstva zabeležili zmago proti Hoffenheimu z 1:0. S tem so črno-rumeni začasno skočili na vrh razpredelnice pred nedeljskim obračunom med Bayernom iz Münchna ter berlinskim Unionom.

Na lestvici ima po današnji zmagi Dortmund 46 točk, Bayern in Union sledita s po 43. Leipzig je po domači zmagi proti Eintrachtu iz Frankfurta z 2:1 zdaj pri 42 točkah. Freiburg jih ima 40, a s tekmo manj. V nedeljo bo gostil Bayer iz Leverkusna.

Dortmundčani so do sedme zaporedne zmage v prvenstvu prišli po zaslugi Juliana Brandta. Ta je v 43. minuti z glavo zadel po podaji Marca Reusa s prostega strela.

V drugem delu je bil nevaren tudi Hoffenheim, ki pa je zapravil številne priložnosti. Tudi Borussia je imela svoje, gol Mariusa Wolfa v 57. minuti pa jim je zaradi prekrška glavni sodnik po posredovanju iz sobe za Var razveljavil. Jude Bellingham je v sodnikovem dodatku zadel še vratnico.

Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla je z 2:1 premagal Eintracht. Kampl je začel v prvi enajsterici, odigral pa 69 minut. Zadetka sta za domače dosegla Timo Werner v šesti in Emil Forsberg v 40. minuti. Za goste je končni izid v 61. minuti postavil Djibril Sow.

Zmag so se veselili tudi nogometaši Wolfsburga, Herthe iz Berlina ter Werderja iz Bremna. Prvi so bili z 2:0 v gosteh boljši od Kölna, Hertha in Werder pa sta slavila doma. Berlinčani so bili z 2:0 boljši od Augsburga, Bremenčani pa s 3:0 od Bochuma.

Ob 18.30 bo še obračun Schalkeja in Stuttgarta.

Že v petek je Mainz s 4:0 premagal Borussio Mönchengladbach.