7°C / 16°C
5°C / 15°C
5°C / 19°C

City vsaj začasno pred Arsenal, Tottenham do zmage v sodnikovem dodatku

Nogometaši Manchester Cityja so vsaj za en dan vnovič prevzeli vodstvo v angleški ligi. V 14. krogu so v gosteh z 1:0 premagali Leicester, z zmago pa za točko prehiteli Arsenal, ki bo svojo tekmo tega kroga odigral v nedeljo.

Uspešni so bili tudi nogometaši tretjeuvrščenega Tottenhama, ki so na gostovanju pri Bournemouthu do zmage s 3:2 prišli po preobratu sodnikovem dodatku, in četrtouvrščenega Newcastla, ti so Aston Villo premagali s 4:0. Še tretjič zapovrstjo pa ni zmagal Chelsea, tokrat je v gosteh kar z 1:4 izgubil pri Brightonu.

Pep Guardiola, trener Cityja, je na tekmi z Leicestrom precej spremenil prvo enajsterico. Nekaterim nogometašem je namenil počitek, na najboljšega strelca Erlinga Haalanda pa zaradi poškodbe ni mogel računati. To se je zagotovo pri rezultatu poznalo, njegovi varovanci kljub veliki terenski premoči in tudi premoči v strelih niso bili tako učinkoviti kot v prejšnjih tekmah. So pa vseeno dosegi zmagoviti gol, v 49. minuti je to z lepim strelom uspelo Belgijcu Kevinu de Bruyneju.

Leicester je pritisnil v zadnji tretjini tekme, v kateri je bil boljši tekmec, a ni izkoristil svojih priložnosti za izenačenje, bilo jih je kar nekaj.

Tottenham je ohranil zaostanek za Tottenhamom, ta znaša tri točke, čeprav mu dolgo časa ni dobro kazalo. Po polčasu je zaostajal z 0:1, nato na začetku drugega dela tudi z 0:2, a je sledil preobrat, za katerega so poskrbeli Ryan Sessegnon, Ben Davies in Rodrigo Bentancur, ki je v polno zadel v drugi minuti sodnikovega dodatka.

Zaostanek za najboljšimi pa je povečal Chelsea, ki je še na tretji tekmi zapovrstjo ostal brez zmage, po dveh remijih je tokrat visoko izgubil na gostovanju pri Brightonu. Ta je že po prvem polčasu vodil s 3:1, Kai Havertz je gostom še dal nekaj upanja, a domači se niso več pustili premagati, v sodnikovem dodatku pa zadeli še četrtič.

Chelsea in Newcastle sta bila pred tem krogom izenačena na četrtem mestu, zdaj pa je na njem sam Newcastle, saj je zabeležil novo prepričljivo zmago, s 4:0 je bil boljši od Aston Ville, dva gola je dosegel Callum Wilson.