Nekaj oblačnosti Humidity: 88%
14°C

Cityju manchestrski derbi

Nogometaši Manchester Cityja so v boju za obrambo naslova angleškega prvaka preskočili veliko oviro. V 27. prvenstvenem krogu so s 3:1 dobili manchestrski derbi proti Unitedu, tako da še naprej za vodilnim Liverpoolom zaostajajo le za točko.

Varovanci Pepa Guardiole do zmage niso prišli brez težav. Tekmec sicer ni pokal kakšne posebno blesteče predstave, v glavnem se je branil, kar kažejo vsi statistični podatki.

City je imel 73 odstotkov igralnega časa žogo v nogah, sprožil osem strelov v okvir vrat, osem strelov mimo ali čez vrata, še enajst strelov jim je tekmec blokiral, izvedel pa je tudi 15 udarcev s kota. Na drugi strani je United z edinim strelom, ki ga je sprožil v okvir vrat, zadel v polno, sprožil pa je šel en strel izven okvirja, blokiranega strela pa ni imel.

A kljub veliki premoči so se gostitelji mučili, da izničijo prednost gostov, ki jim ga je po protinapadu v osmi minuti zagotovil lep gol Marcusa Rashforda, ta je po podaji Bruna Fernandesa s strelom z 20 metrov poslal žogo pod prečko. City je imel fantastično priložnost, da še pred odhodom na odmor izenači, a je Erling Haaland zgrešil nemogoče.

Toda kar domačim ni uspelo v prvem, jim je v drugem. Prišli so do preobrata, za katerega je najbolj zaslužen Phil Foden, ko je najprej v 56. minuti zatresel mrežo s strelom z roba kazenskega prostora, v 81. minuti pa še zaključil lepo akcijo, ki sta jo pred tem začela Kevin de Bruyne in Julian Alvarez.

Končni izid je v sodniškem dodatku po podaji Rodrija postavil Haaland, ki je z 18 goli prvi strelec lige.

Na drugi nedeljski tekmi je Bournemouth v gosteh z 2:0 premagal Burnley, za katerega vse bolj kaže, da se ne bo mogel rešiti izpada iz elitne konkurence.