13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

Črno-beli dvoboj v Vidmu pripadel Juventusu

Najbolj slovensko obarvan italijanski nogometni prvoligaš Udinese je v uvodnem krogu nove sezone serie A gostil Juventus in izgubil z 0:3.

Črno-beli obračun v Vidmu je bil že pred začetkom precej nagnjen na torinsko stran, kar zadeva zgodovino oziroma statistiko. Na zadnjih 15 medsebojnih obračunih je Juventus 12-krat zmagal in le enkrat izgubil, Videmčane pa je skupno premagal 67-krat, največ od vseh klubov v prvoligaški konkurenci.

Tudi nocojšnji dvoboj se je začel po željah stare dame, saj je po dveh minutah zadel Federico Chiesa, ki je žogo med nogama slovenskega reprezentanta Jake Bijola poslal v mrežo. V 20. minuti je Dušan Vlahović podvojil prednost Juventusa, ko je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. V sodniškem dodatku prvega polčasa je zadel še Adrien Rabiot z glavo ob Bijolu za 3:0.

V drugem polčasu je Udinese pokazal precej več, tudi Sandi Lovrić je z nekaj streli opozoril nase, vendar domačini niso ogrozili 250. zmage Maxa Allegrija kot trenerja Juventusa. Tak dosežek je pri torinskem klubu uspel le Giovanniju Trapattoniju. Lovrić in Bijol sta sicer igrala celo tekmo za domače, medtem ko David Pejičić ni dobil priložnosti.

Zvečer je bila na sporedu še tekma med Leccejem in Laziom, ki jo je z 2:1 dobil prvi. Zmagovita gola je dosegel v 85. in 87. minuti ter tako pripravil preobrat po golu Cira Immobileja v prvem polčasu.

Pred tem je Romi spodrsnilo na domačem igrišču, saj je proti Salernitani igrala 2:2. Pri domačih je oba zadetka dosegel Andrea Belotti, zadnjega v 82. minuti, medtem ko je pri gostih dvakrat zadel Antonio Candreva.

Sassuolo pa je gostil Atalanto, ki je do zmage z 2:0 prišla z goloma v 83. in 93. minuti, strelca pa sta bila Charles De Ketelaere in Nadir Zortea.

V soboto je Empoli brez pomoči Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja izgubil z 0:1 proti Veroni, Frosinone, pri katerem ni zaigral Matjaž Kamenšek-Pahić, je z 1:3 klonil pred branilcem naslova Napolijem, Genoa je z 1:4 izgubila proti Fiorentini, Inter pa je z 2:0 odpravil Monzo.

V ponedeljek bosta še tekmi Torino - Cagliari in Bologna - Milan.