15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Crvena zvezda na plus dva pred večnim derbijem

V predzadnjem kolu pred zimskim premorom je Novi Pazar premagal Radnik Surdulico, Crvena zvezda ima po zmagi nad Spartakom sedaj dve točki prednosti pred Partizanom, ki je v tem kolu prišel le do točke proti ekipi Radnički 1923. V naslednjem kolu bo na večnem derbiju Partizan gostil Crveno zvezdo.

Prvo tekmo 19. kola sta odigrala Novi Pazar in Radnik Surdulica. Mreža Radnika se je zatresla že v 9. minuti, ko je Adem Ljajić asistiral Cisseju za vodstvo s 1:0. Razigrani Adem Ljajić je pol ure kasneje z enajstmetrovke povišal vodstvo na 2:0, kar je bil tudi končni rezultat prvega dela tekma. Gostje iz Surdulice so v 84. minuti z golom Miličevića uspeli zmanjšati vodstvo na 2:1, a to ni bilo dovolj za ugoden rezultat. Novi Pazar je uspel zabeležiti 9 zmago v prvenstvu in ima sedaj na četrtem mestu 29 točk, Radnik Surdulica pa je na zadnjem mestu z 11 točkami.

V Subotici je Spartak gostil favorizirano Crveno zvezdo. Na zadetek so gledalci čakali do 26. minute, ko je Mijatović dosegel svoj prvi zadetek na srečanju. Katai je po nekaj dobrih priložnosti le prišel do zadetka v 54. minuti, ko je z glavo zatresel mrežo za vodstvo s 0:2. Spartak je hitro odgovoril z zadetkom Todorskega, a so tudi rdeče-beli nemudoma zadeli za novo vodstvo s 1:3. Jovan Mijatović je v zadnjih minutah srečanja dosegel še svoj tretji zadetek na srečanju in postavil končnih 1:4.

Na Stadionu Partizan sta srečanje odigrala domači Partizan in Radnički 1923. Gostje so z dvema hitrima goloma šokirali črno-bele, saj sta v 7. in 16. minuti zadela Gluščević in Chinedu. Partizan je pred koncem polčasu stopil na plin in celo uspel izenačiti. Na začetku drugega polčasa so črno-beli dobro igro kronali z zadetkom, a je sodnik po asistenci VAR-a zaradi prepovedanega položaja gol razveljavil. Kljub temu, da je Partizan bil podjetnejši, so do novega zadetka prišli nogometaši Radničkega, Vidakovu je uspelo v 74. minuti premagal Jovanovića. Nogometaši Partizana se niso predali, in v 87. minuti z golom Belića prišli do zasluženega izenačenja in osvojene točke. Nogometaši Partizana so sedaj po 18. odigranih kolih na drugem mestu z 44 točkami in zaostajajo le dve točki za Crveno zvezdo. Črno beli bodo v naslednjem kolu igrali proti Crveni zvezdi, katere bi lahko z zmago prehiteli in zimo preživeli kot vodilna ekipa lige.

Na ostalih srečanjih je Voždovac s kar 5:1 premagal Železničar Pančevo, Radnički Niš pa je z minimalno razliko izgubil od Vojvodine. Napredak je s 2:1 v gosteh premagal ekipo Mladost Lučani, v TSC Areni pa je Bačka Topola z 3:0 premagala Javor. Na zadnji tekmi kola pa so nogometaši IMT-ja presenetili Čukarički in jih premagali z 1:0, edini strelec na srečanju pa je bil Miloš Luković.