16°C / 22°C
7°C / 15°C
4°C / 15°C

Crvena zvezda ostala na minus tri, Partizan v dramatični končnici zlomil Vojvodino

Za nami je 17. kolo najmočnejše srbske lige. Derbi kola sta tokrat odigrala Partizan in Vojvodina, ki sta v dramatični končnici tekme prikazala odličen nogomet. Zvezda je z zmago ostala na tri točke zaostanka za vodilnim Partizanom.

Kolo sta odprla ekipi Novi Pazar in Javor. Tekma v Novem Pazaru se je končala z rezultatom 2:0, oba zadetka sta za domačine dosegla bivša igralca Partizana in povratnika v srbski nogomet, Sejduba Suma in Marko Šćepović, ter tako prinesla svoji ekipi tretjo zaporedno zmago v prvenstvu.

Nogometaši Spartaka so z novim trenerjem Nenadom Lalatovićom dosegli svojo drugo zaporedno zmago v ligi, tokrat so na Gradskom stadionu v meglenem vremenu z minimalnih 1:0 premagali Radnik. Edini gol na srečanju je v 13. minuti dosegel Makedonec Miloš Tošeski.

Z rezultatom 1:0 se je prav tako končala tekma med ekipama Mladost in Željezničar. Mladost je na svojem stadionu z zadetkom Nigerijca Patrika Ezea z 1:0 uspel priti do novih treh točk.

Partizan je v derbiju kroga proti Vojvodini uspel ohraniti 3 točke prednosti pred Crveno zvezdo. Partizanovci so bili nekoliko boljši nasprotnik v prvem polčasu, a se je Črnogorski vratar uspel izkazal z odličnimi obrambami. V drugem polčasu pa je sledila prava goliada. Franck Kanoute je bil tisti, ki je v 53. minuti prvi načel mrežo Vojvodine. Sledilo je izenačenje, Uroš Nikolić je po udarcu z glavo zatresel mrežo Jovanovića, nato pa sta za dramatično končnico poskrbela nogometaša Partizana, Zahid in Saldanja, ki sta z zadetkoma v 88. in 97. minuti Partizanu prinesla nove tri točke.

Na mestnem derbiju je Voždovac končno prišel do zmage v prvenstvu. Pred tokratnim obračunom so zadnjo zmago zabeležili daljnega 2.oktobra, ko so premagali Novi Pazar. Tokrat so z visokih 4:0 odpihnili svojega mestnega rivala IMT in se povzpeli na 9.mesto.

Čukarički je na svojem terenu zanesljivo premagal Radnički 1923. Domačini so dvome o zmagovalcu razblinili že v prvem polčasu, saj so kar štirikrat zatresli mrežo gostujočega vratarja Filipovića. Radnički je uspel z prostim strelom Wajdija Sahlija v 86. minuti le ublažiti poraz, za končni rezultat tekme z 4:1 za Čukarički.

Crvena zvezda je na gostovanju v Napredku uspela ohraniti tri točke zaostanka za prvouvrščenim Partizanom. Branilka naslova je v 7. minuti prišla do minimalnega vodstva, zadel pa je Peter Olajinka. Domačini so imeli veliko priložnosti za izenačenje a se je z odličnimi obrambami izkazal vratar Crvene zvezde Omri Glazer.

Na zadnji tekmi kola je v Bački Topoli TSC gostil Radnički. Nogometaši TSC-ja so v četrtek odigrali evropsko srečanje z West Hamom, kjer so v 89. minuti po golu Součeka izgubili z 0:1, tokrat pa so zmago iskali proti razigranemu Radničkem. Gostje so odigrali odlično tekmo, a niso bili rezultatsko nagrajeni, saj je edini gol na srečanju za TSC dosegel Ifet Đakovac.