Oblačno Humidity: 90%
14°C

De Bruyne poskrbel za preobrat Cityja

Enega obračunov 20. kroga elitne angleške nogometne lige sta igrala Newcastle in Manchester City. Uspešnejši je bil slednji, ki je zmagal s 3:2.

Po prvem polčasu je bolje kazalo Newcastlu, saj je vodil z 2:1. Bernardo Silva je goste sicer popeljal v vodstvo v 26. minuti, nato pa sta za domače zadela Alexander Isak in Anthony Gordon.

V drugem polčasu pa je pri gostih svoje delo dobro opravil Kevin De Bruyne. Najprej je zadel v 74. minuti, nato pa v 91. minuti podal Oscarju Bobbu za zmagoviti zadetek.

Pred tem je Chelsea z 1:0 odpravil Fulham, pri čemer je edini gol na tekmi prispeval Cole Palmer, potem ko je v sodniškem dodatku prvega polčasa zadel z bele pike.

V petek sta Burnley in Luton igrala 1:1.

V nedeljo bosta tekmi Everton - Aston Villa in Manchester United - Tottenham, preostale pa bodo 20., 21. in 22. januarja. Takrat se bodo merili Arsenal in Crystal Palace, Sheffield United in West Ham, Bournemouth in Liverpool ter Brighton in Wolverhampton.

Na lestvici s 45 točkami vodi Liverpool, City ima dve manj, Aston Villa je pri 42, Arsenal pri 40, Tottenham pa pri 39.